PET OSNOVNIH

Ovo su pitanja na koja će morati odgovarati Goluža!

29.01.2015 u 07:00

Iako naš izbornik to poslije utakmice nije želio priznati, poraz u četvrtfinalu protiv Poljske neuspjeh je za Hrvatsku. A na našem je portalu Tribina.hr naš korisnik postavio pet pitanja koje mnoge muče poslije spomenute utakmice. Ostaje da vidimo hoćemo li dobiti odgovore

Hrvatska je poražena rezultatom 24:22, a za razliku od izbornika svi su naši članovi unisoni u procjeni – ovo je neuspjeh za reprezentaciju! Također, ovo su neka od pitanja na koje bi odgovore trebao dati izbornik…

1. Zašto je obrana 5-1 primjenjivana tek na momente?
Nakon gola za golom, Goluža konačno promijeni obranu na 5-1 i to funkcionira vrlo dobro, ali već nakon 2-3 poljska napada obrana se vraća na 6-0 što Bielecki i ostali šuteri fino koriste. Teško je razumjeti zašto nije zadržan takav način obrane duže? Teže ga je igrati, zahtjevnije ili nešto treće?

2. Zašto je Slišković nestao sa scene unatoč tome što je jako dobro iskoristio svoje minute?
Pred kraj prvog dijela Slišković ulazi i radi stvarno dobar posao, pokazuje da nema kompleksa, da ga obrane Szmala ne diraju ni najmanje. Također, ozljedom Duvnjaka odlično je pred kraj poluvremena reagirao u obrani, pa je jasno da mu niti taj segment igre nije stran. Zašto onda u drugom poluvremenu nije dobio svoje minute, nego je Goluža odjednom odlučio razigrati Stepančića?

3. Zašto se toliko čeka s promjenom golmana
Alilović je dobro ušao u utakmicu, ali onda su golovi počeli stizati u serijama, a reakcije s klupe nema. A nama na klupi sjedi statistički drugi golman prvenstva. Malo promijeniš ritam, daš Aliloviću predah, drugi kut da sagleda kako se kreću Poljaci, pa ako ne ide ni Ivića, pa vratiš Mirka. Nije kvantna fizika…

4. Zašto Čupić završava ključni napad na susretu?
Okej, nemamo 'Robbena', igrača koji će uzeti loptu, pa makar i promašio, ali će je uzet. Ako već nemamo toga, pa neka ga trener odredi. Zato je tu, zato je tu time out i te leteće izmjene. Možeš upute dati kako hoćeš, praktično i kada hoćeš. Teško je razumjeti da Čupić u onakvim situacijama uopće ide primati loptu, ako ne pretrčava ili mu nije izrađena situacija.