SLAVLJE 36:18

Hrvatska očitala lekciju Argentini

22.01.2011 u 19:43

Hrvatska rukometna reprezentacija pobijedila je Argentinu 36:18 (19:6) u prvoj utakmici drugog kruga Svjetskog rukometnog prvenstva koje se igra u Švedskoj. Odličnom igrom izabranici Slavka Goluže jednostavno su deklasirali Argentince, no vremena za slavlje nema jer već u nedjelju čeka nas domaćin prvenstva

Pred ogled s Argentinom u drugom krugu Svjetskog prvenstva, računica je bila jasna – ako hrvatska rukometna reprezentacija želi u borbu za medalje, mora pobijediti preostale tri utakmice drugog kruga. Na tom putu prvi su nam se suprotstaviti Argentinci kojih se sjećamo sa Svjetskog prvenstva 2003. godine kada su nas iznenađujuće porazili.

Bolan poraz od Danaca hrvatski su rukometaši izliječili odličnom igrom protiv Argentinaca. Pobjeda nad 'gaučosima' ni u jednom trenutku nije dolazila u pitanje, a igrači izbornika Goluže ovog su puta odigrali daleko bolju utakmicu. Golmani predvođeni odličnim Alilovićem, koji su proteklih dana bili na meti kritika, razbranili su se, obrana je puno bolje funkcionirala, tako da su Argentinci svoj prvi gol na utakmici postigli tek u sedmoj minuti.

Premda argentinski rukomet nema kvalitetu kao njihov nogomet, hrvatski rukometaši su ozbiljno shvatili svog suparnika i od prve minute krenuli agresivno i čvrsto ne dopuštajući Argentincima da se razmašu, pa tako nijednom nisu opasno rezultatski zaprijetili hrvatskoj reprezentaciji. Obrana 6-0 bila je jednostavno neprobojna za 'gaučose', a s druge strane, napad predvođen Buntićem koji je bio nerješiva enigma za suparnike, punio je argentinsku mrežu, tako da je već u 15. minuti bilo 11:2 za hrvatske rukometaše, da bi četiri minute kasnije vodili deset golova razlike (13:3). Do poluvremena, svojim protivnicima smo uvalili čak 19 golova, a primili tek šest.

Ni u nastavku hrvatski rukometaši nisu popuštali, no s obzirom na visoko vodstvo, izbornik Goluža je imao prilike odmoriti neke igrače, a da se to ne reflektira na rezultat. Na kraju su hrvatski rukometaši slavili uvjerljivo sa 36:18.

HRVATSKA – ARGENTINA 36:18 (19:6)

HRVATSKA: Alilović, Pešićo, Balić 1, Lacković 6, Zrnić 7 (1), Duvnjak 2, Kopljar 1, Vori 1, Gojun, Matulić 1, Vuković 2, Buntić 7, Valčić 1, Štrlek 5, Musa 1, Ninčević 1

ARGENTINA: Shultz, Garcia, Pizzaro 2 (1), Carou, Vidal 1, F.Fernadnez 1, Migueles, D.Simonet 1, J.P. Fernandez 1, Kogovsek, S.Simonet 5, Vieyra 2, Guerin, Portella, Canera 2, Ferro 1, Migueles 1

SEDMERCI: Hrvatska 1 (1), Argentina 2 (1)

ISKLJUČENJA: Hrvatska - 12 minuta, Argentina - 2 minute