SVE POZNATO

Švedska vratila nadu, poklon Francuza

20.01.2011 u 22:52

Na rukometnom SP-u u Švedskoj završen je prvi krug igranja po skupinama. Od 24 reprezentacije samo dvije su nakon pet kola ostvarile stopostotni učinak te si tako povećale šanse da nakon druge faze izbore polufinale – Island i Danska

SKUPINA A

Dvoboj stopostotnih sastava skupine A Francuske i Španjolske završio je 28:28 (18:13). Španjolci nisu nijednom poveli, ali nisu ni izgubili. Svjetski prvaci su imali u 50. minuti šest razlike. 27:21, u 55. minuti 28:24, ali nije bilo dovoljno. Najefikasniji kod 'galskih pijetlova' bio je Guigou sa šest golova, a Omeyer je imao 19 obrana. Španjolce je sa sedam pogodaka predvodio Entrerrios.

Tako će oba sastava prenijeti u drugi krug tri boda, a s njima će u tu fazu i Njemačka, bez bodova. Nijemci su sada sredili Tunis 36:26, uz šest golova Hensa i 17 obrana Bittera.

Spomenimo da je Bahrain došao do prve pobjede, i to protiv Egipta, 27:26, a do trijumfa ih je vodio Al Sayyad s devet golova.

SKUPINA B

Island je završio prvi krug s pet pobjeda. U petom kolu je svladao Norvešku 29:22 nakon što je na poluvremenu bilo 12:12. Kod pobjednika je Gustavsson imao 18 obrana, a Gudjonsson je zabio sedam golova. U redovima poraženih Tvedten je bio najefikasniji sa sedam pogodaka.

Japan je sa 12 golova Suematsua svladao Brazil 33:32, a Mađarska je jedva svladala Austriju 32:30, no to je pobjeda koja nije previše značila našim sjevernim susjedima.

Island u drugi krug nosi četiri boda, Mađarska dva, a Norveška nijedan.

SKUPINA C

U ovoj skupini važna utakmica zbog bodova koji se prenose u drugi krug je bila ona između Hrvatske i Danske, nakon koje će Wilbekovi izabranici ponijeti četiri boda, a Hrvati samo jedan.

Isto kao i Hrvatska, u drugi krug jedan bod prenosi Srbija koja je u revijalnoj utakmici teško stradala od Rumunjske (28:38), ali to ih nije previše zabrinulo. Kod Rumunja je bio raspucan Stamate (devet golova), a Popescu je imao 21 obranu.

Alžir je stigao do druge pobjede, lako se obračunao s Australijom za 27:18.

SKUPINA D

Švedska je nanijela Poljacima prvi poraz na SP-u 24:21 te vratila nadu da može do medalje. Kod ujednačene momčadi domaćina treba izdvojiti Larholma s pet golova, a u Poljskoj je najefikasniji bio Marcin Lijewski sa šest.

Obje reprezentacije prenose dva boda, isto kao i Argentina koja je u četvrtak imala lak zadatak protiv Čilea (35:25). Kod 'gauča' je nezaustavljiv bio Pizarro s devet golova.

Južna Koreja je stigla do drugog trijumfa, protiv Slovačke, 31:26. Azijate su s po osam pogodaka predvodili Jeong Yi i Lee Jae, a kod Slovaka se istaknuo Antl s devet.