DA NE BI BILO STRESA

Vuković: S Australijom od prve minute full-gas

17.01.2011 u 09:12

Nakon pobjede nad Alžirom, među hrvatskim se rukometašima pojavio novi nadimak. Više nisu 'kauboji', već, kako ih je Drago Vuković prozvao - 'dizelaši'

Naime, baš kao i u utakmici s Rumunjskom, našim je igračima krenulo tek u drugom poluvremenu, u kojem su im Alžirci postigli tek četiri gola. Jedan od junaka pobjede, uz Ivana Balića, bio je i Drago Vuković, koji je ovako opisao igru u prvom dijelu:

'U napadu smo imali pad koncentracije. Po meni, stvarali smo odlične šanse, ali smo promašivali zicere. Ja sam ih promašio dva, i ostali još par, ali kada ih sve skupa zbrojiš, ispadne puno. No, mi smo primili samo 11 golova, a to za jedno poluvrijeme nije puno.'

U drugom poluvremenu, igra je bila kudikamo učinkovitija. Posebice u napadu.

'Bilo bi pametnije da mi to pokažemo otpočetka. Ne bi 'umrli' cijelu utakmicu, ne bi se trebali boriti toliko. Ispada da smo kao dizelaši, da nam duže treba zagrijati se.'

Australija je na rasporedu danas, najlakši je suparnik, ali Vuković bi ipak radije bio 'benzinac'.

'Trebamo ozbiljno ući protiv Australije, tako da se par igrača odmori. Od prve minute full-gas.'

Izbornik Slavko Goluža, unatoč skromnijem prvom dijelu, nije bio nezadovoljan.

'Čestitke prije svega igračima, jer oni su ti koji su taj posao u drugom poluvremenu odradili maestralno. Međutim, mi smo i u prvom poluvremenu dobro stajali na terenu. Pad koncentracije u završetku nekih akcija, promašili smo zicere, penale, imali smo dva razlike, nismo koristili igrača više, žurili smo se, Ali sve u svemu, trebalo se naviknuti na tu njihovu obranu, duboku 3-3, agresivnu. Tražio sam puno više kretnje bez lopte, da se uđe iza leđa, križanja, a ne da se lopta čeka na mjestu. Kako je utakmica odmicala, tako je sve dolazilo na svoje. Istaknuli su se igrači koji su brzi, a to su bili Vuković, Balić i Lacković. Zato sam tako i postavio igru.'

Goluža je svjestan da ima nedostataka i da ih mora popraviti:

'Moramo poraditi na obrani, taj pas prema pivotu mora biti bolji, blok također. U globalu možemo biti zadovoljni jer svi su osjetili teren, atmosferu.'

Danas je na rasporedu Australija, suparnik kojeg se, bez obzira na rejting, mora shvatiti ozbiljno.

'Australija nije protivnik po mjeri ako uđemo na pravi način. No, svatko ti može zadati probleme. To se vidjelo i po našem prvom poluvremenu. Umjesto da je mirno privedemo kraju, napravimo dramu'