Rukometno EP 2012

ŽAO IM JE NAVIJAČA

'Vratili smo ih u život, uspavali su nas'

Nakon poraza od domaćina Srbije u polufinalu Europskog prvenstva 26:22 u krcatoj beogradskoj Areni, prve reakcije bile su da 'ipak nismo dali sve od sebe'...

Izbornik Hrvatske Slavko Goluža, koji je promukao od dovikivanja igračima u bučnoj dvorani, još vruće glave u mikrofon HTV-a rekao je:

'U prvom poluvremenu smo imali dva gola prednosti i olako smo napad za plus tri propustili. U drugom dijelu smo se dogovorili da igramo strpljivo u obrani i napadu. Imali smo i nekoliko brzopletih šutova i zato smo izgubili. Žao mi je, nismo odigrali najbolje što smo mogli.'

Ključ poraza bila je taktika Srbije…
'Oni su igrali svaki napad dugo, možda oko minutu i pol i uspavali su nas. To im je bilo dozvoljeno. Imali smo mi svoje prilike, nekoliko polukontri i zicera, no promašili smo previše u ovako važnoj utakmici. Žao mi je zbog naših navijača i zbog nas.'

Igor Vori, naš najbolji pivot, nakon poraza je bio utučen i teško je dolazio do riječi.
'Ono što smo trebali nismo iskoristili u prvom poluvremenu kada su igrali u nekom grču. Kod dva razlike nismo dobro odigrali i otišli na tri razlike i praktički smo ih vratili u život. U drugom poluvremenu pojačali su obranu, a Stanić uz to počeo sve braniti. Mi smo se počeli čupati, ali nismo ih mogli zaustaviti. Ništa, idemo sad probati uzeti broncu protiv Španjolske', rekao je Vori dodavši s kiselim smiješkom:

Reuters
Igor Vori
'Ovaj rukomet, ovo njihovo odugovlačenje u napadu možda prolazi ovdje, ali u modernom rukometu – ne! Njima je to dozvoljeno kroz cijeli turnir, ti njihovi dugi napadi. No nemoguće je tako igrati jer te uspavaju, a mi još na kraju primimo gol. No to je bila njihova dobra taktika.'

Nadovezao se na to i izbornik Goluža:
'Kada smo ih u nastavku napokon malo pritisnuli njima igrač ostane ležati na podu i jednostavno nismo mogli razviti svoju igru. Uspavali su nas. Sami smo krivi, puno zicera smo zapucali, no sada protiv Španjolske moramo dati svoj maksimum, upravo ono što večeras nismo dali.'

Blaženko Lacković sjajno je ušao u utakmicu, no i on se u nastavku 'izgubio' negdje u grotlu Arene.
'Dozvolili smo si da igramo onako kako su oni htjeli, spori rukomet. Mogli smo imati više golova prednosti u prvom dijelu, a u drugom smo naletjeli na njihovu bolju obranu. Uz to je Stanić sve obranio i nismo se uspjeli vratiti u utakmicu. Ostaje žal, svima nam je jako teško, no treba biti pozitivan. Odigrali smo dobar turnir i sada treba dobro odigrati protiv Španjolske i uzeti broncu.'