EP U RUKOMETU

Hrvatska u zadnjem trenutku do pobjede

16.01.2012 u 20:00

U Vršcu s početkom u 20 sati hrvatska rukometna reprezentacija igra svoj prvi ogled na Europskom prvenstvu. Protivnici 'kaubojima' na startu su Islanđani.

Hrvatska - Island31:29

Gotovo je
60' gol Islanda
60' Alilović brani, a Štrlek iz kontre za 31:28
59' sedmerac za Hrvatsku! Gool Ćupića!!
59' Alilović brani, Hrvatska ima napad!!!
58' napokon smo u vodstvu - Buntić je pogodio!
55' Štrlek postiže fenomenalan gol za izjednačenje
55' nema predaje za Island, novi pogodak su postigli
55' fantastičan prolazak Duvnjaka i opet je izjednačenje
54' i umjesto da povedemo, Atlason iz kuta pogađa za vodstvo
53' nova fantastična obrana Alilovića.
53' Buntić za novo izjednačenje!!
51' ali Alilović brani Sigurdssonov sedmerac!
51' isključenje Kopljara i još sedmerac za Island
50' Štrlek smanjuje prednost
49 Palmarson novim pogotkom diže prednost
48' Buntić smanjuje
47' Palmarsonov pogodak za vodstvo od dva gola Islanda
46' nikako preokrenuti rezultat. Sigurdsson opet dovodi Island u vodstvo
44' Štrlek izjednačuje
Dva igrača više ima Hrvatska.
43' Pálmarsson za novo vodstvo Islanda
41' Čupić ponovno vraća Hrvatsku u igru
41' Sigurdsson postiže svoj sedmi pogodak
39' nakon dugo vremena akcija na crtu gdje je siguran Vori
39' nikako da slomimo otpor suparnika, Sigurdsson je strijelac
37' otišli su Islanđani na dva gola, a onda Buntić vraća na 19:19
34' Čupić sa sedam metara izjednačuje
33' i dalje Island siguran u napadu
32' Lacković izjednačuje
32' Islanđani opet odlaze u vodstvo preko Peterssona
31' Čupić je iznednačio
Počelo je drugo poluvrijeme
30' završilo je prvo poluvrijeme
29' fintom je prošao Duvnjak i pogodio
28' ponovno Sigurdsson diže prednost Islanda
26' sedmerac za Island, Sigursson je siguran
26' vratili smo se u igru nakon gola Štrleka
25' Čupić smanjuje na samo jedan gol zaostatka
24' Lacković nas svojim novim golom drži na površini
24' Islanđani opet pogađaju, strijelac je Sigurdsson
23' Kopljar smanjuje zaostatak Hrvatske
22' opet Islanđani odlaze na plus tri, i to nakon gola Atlasona
21' Hrvatska ipak smanjuje preko Lackovića
20' nakon pogotka Hallgrímssona, Island je otišao na tri gola prednosti
19' sedmerac za Island, a siguran je Sigurdsson
17' Vori smanjuje
16' po drugi puta dva pogotka razlike imaju Islanđani. Gol je postigao Svavarsson
16' i ušao je u igru genijalni Balić!
13' Islanđani postižu pogodak, strijelac je Palmarsson
13' još jedan pogodak s igračem više, i opet je gol postigao Štrlek
12' brza realizacija naših s igračem više, strijelac je bio Štrlek
Po prvi puta Hrvatska igra s igračem više.
11' po prvi puta na utakmici Island vodi dva gola razlike nakon gola Svavarsson
10' Islanđani su uhvatili našu obranu na spavanju te opet došli u vodstvo golom Atlasona
8' nije dugo trajalo vodstvo, Palmarson je odmah u nastavku izjednačio Pálmarsson
8' Islanđani nisu iskoristili svoj napad, a Hrvatska je izvela munjevitu kontru koju je završio Vori
5' odmah naši uzvraćaju, pogodio je Lacković
5' Atlason je iskoristio nepažnju u hrvatskoj obrani i pogodio
Žuti karton za Duvnjaka zbog povlačenja Peterssona
4' lijepo se otvorio prostor u sredini što je iskoristio Duvnjak i pogodio za 3:3
3' prva prednost Islanda, opet iz kuta je siguran Petersson
3' Islanđani su opet sigurni, i pogađa Olafsson
2' još jedna odlična akcija koju je s krila završio Štrlek
2' Već u slijedećem napadu Islanđani izjednačuju na 1:1 preko Peterssona
1' Duvnjak se odlično snašao i izborio za prostor te pogodio za vodstvo Hrvatske

Hrvatska rukometna reprezentacija svoj premijerni nastup na Europskom prvenstvu što se igra u Srbiji ima protiv Islanda (20 sati) koji su na prvenstvo doputovali bez svog najboljeg igrača Olafura Steffansona. No i bez njega, Island je vrlo neugodan protivnik. S druge strane, niti izbornik Goluža nije pošteđen problema. Balić i Vuković su ozlijeđeni, i dok se Balić zagrijava za ovu utakmicu i samo je pitanje koliko će ga izbornik koristiti, Vuković neće konkurirati za utakmicu protiv Islanda.

Starta na ovakvim natjecanjima je uvijek vrlo važan. Pobjeda nad Islandom donijela bi mir pred preostale susrete (Slovenija i Norveška). Zato u hrvatskom taboru nitko ni ne pomišlja na drugačiji scenarij osim pobjeda.

Tekstualni prijenos pratite na tportalu.