Tomičić zabio golčinu života za senzaciju Splita, Slaven zapucao dva penala

25.02.2017 u 17:12

NK Slaven Belupo - RNK Split

Izvor: Cropix / Autor: Zeljko Hajdinjak / CROPIX

U prvoj subotnjoj utakmici 22. kola MAXtv Prve lige u Koprivnici je RNK Split svladao NK Slaven Belupo 1:0 eurogolčinom Ivana Tomičića

Iznenađenje u Koprivnici. Nogometaši Splita kući se vraćaju s punim plijenom, a ono što se sve događalo na utakmici je nevjerojatno.

Naime, Slaven se od prve minute nametnuo, domaćin je odmah želio dati do znanja da ga zanimaju samo tri boda, ali umjesto gostujuće zatresla se njihova mreža. I to na kakav način.

Split je imao jedan ubačaj s desne strane, lopta je odbijena na 18 metara taman na volejčinu Tomičića koji je pogodio golčinu života uz pomoć grede.

I to je bilo sve od Splita u prvom dijelu, dok je Slaven imao čak devet udaraca (Split taj jedan koji je bio gol), neke prilike su bile sjajne, a jednom su 'crveni' čak izbijali loptu sa same crte.

Ivan Tomičić

U nastavku slična priča. Gosti su se odlučili na bunker, a 'farnaceuti' su promašivali. I onda su u 73. Slavenovi igrači dobili najbolju moguću priliku – penal. Stevanović je prišao lopti, a prvo ime utakmice vratar Kukić mu pročitao stranu i obranio.

Kukić obranio penal Stevanoviću

No to nije bilo sve, u posljednjim minutama susreta sudac je je još jednom opravdano pokazao loptu na bijelu točku za domaćina. Kukić je srušio Tadića, Eder je preuzeo odgovornost i poslao loptu preko gola.

Eder, promašeni penal

RNK Split je tako drugi dio sezone, u borbi za prvoligaški ostanak, počeo jako uspješno, poslije remija s Hajduikom došla je i pobjeda, dok je Slavenu to drugi poraz od 1:0 (Dinamo).

Autor: Slaven B. - Split 0:1 (sažetak, 22. kolo)
NK Slaven Belupo - RNK Split 0:1 (izjave trenera)

Slaven Belupo-Split0:1
Lokomotiva-Osijek17:00