Dinamo iz sumnjivog penala do pobjede u Vinkovcima

26.02.2017 u 17:07

• +9

MAXtv 1. HNL, 22. kolo, HNK Cibalia - GNK Dinamo

Izvor: Pixsell / Autor: Davor Javorovic/PIXSELL

Dinamo je s puno muke prošao gostovanje u Vinkovcima i došao do tri boda. Istina, bio je Dinamo bolji, imao loptu više u svom posjedu, no malo je imao pravih prigoda. A pridodamo li tome da je i sudac Batinić možda i prestrogo pokazao na 'bijelu točku' s koje je Hodžić zabio za konačnih 2:1 jasno je da će Petev imati još jako puno posla da 'uglazbi' momčad želi li do naslova prvaka

Dinamo je u Vinkovce došao s imperativom pobjede, jer bodovni zaostatak za Rijekom momčadi Ivajla Peteva nije dopuštao još jedan kiks. Ni Cibalia nije imala previše izbora jer u subotnjem okršaju, izravni konkurent za ostanak među prvoligašima, RNK Split, upisao je pobjedu u Koprivnici kod Slaven Belupa. No, pritisak na zagrebačku momčad očito je bio veći.

Međutim, Dinamo još uvijek nije pronašao pravu igru, a pojačanja koja su pompozno stigla tijekom zime (Sammir, Guilherme), očito još nisu uhvatili pravu natjecateljsku formu, pa je Petev u dvoboj protiv posljednjeplasirane momčadi lige - krenuo bez njih dvojice. I bez ozlijeđenog Sigalija, kojeg je na travnjaku zamijenio Schildenfeld. Također, na klupi je ostao i rekonvalescent Soudani.

I taj nedostatak ideje u napadačkom dijelu igre aktualnog prvaka itekako se osjetio.

Imao je Dinamo apsolutno dominaciju u prvom dijelu dvoboja, no tek su dva puta gosti, koji su u Vinkovcima igrali u žutim dresovima, stvorili neugodnost vrataru Matkoviću. Prvo u 17. minuti kada je Šitum lijepo prebacio obrambenu liniju i natjerao Matkovića da se ispruži te pod gredom izvadi loptu.

Drugi put Matković je bio u problemu u 38. minuti, kada je nakon lijepe akcije gostiju opasno pucao Olmo. Međutim, ni ovog puta lopta nije htjela u mrežu.

U drugom dijelu Petev je, vidjevši problem u napadačkom dijelu, u igru uveo Soudanija i Sammira (umjesto Olma i Ćorića), a u 61. minuti i Machada. I sve samo da ubrza igru odnosno stvori koju konkretniju prigodu pred golom domaćih.

Cibalia praktički sa svoje polovine više nije ni izlazila, ali Dinamovi su pokušaji, koji je bilo dosta, uglavnom bili jalovi. A onda je u 72. minuti, nakon još jedne dugačke akcije Dinama, lopta stigla do Hodžića, koji se poput malonogometaša okrenuo na 14 metara od gola i prekrasnim udarcem zabio loptu pod vratnicu za Dinamovo vodstvo.

Autor: YouTube

Taj pogodak kao da je opustio goste te su u 86. minuti bili kažnjeni. Nakon jednog ubačaja, Tipurić je uspio skrenuti loptu i poslati je Ivanu Zgrabliću na volej, kojeg je ovaj pak poslao u mrežu za 1:1.

No, ovdje nije bio kraj drami. U samoj završnici dvoboja, sudac Batinić procijenio je da je start Žderića nad Soudanijem nesportski te je pokazao na bijelu točku. Armin Hodžić bio je precizan baš kao i u ogledu prošlog kola protiv Slaven Belupa. Dinamo je slavio dok su Vinkovci zviždali.

Bila je ovo četvrta uzastopna pobjeda Dinama, te 13. utakmica bez poraza.

S druge strane Cibalija je upisala sedmi poraz u posljednjih osam kola. Posljednju pobjedu Vinkovčani su ostvarili 31. listopada 2016. protiv Splita.

Autor: Youtube
CibaliaDinamo Zagreb1:2
Inter ZaprešićRijeka17:00