MAXTV PRVA LIGA

Erceg, Kalinić, Said i Futacs 'napunili' Istru, Hajduk slavio 4:0

24.02.2017 u 17:46

Prvu utakmicu 22. kola MAXtv prve lige od 18 sati na Poljudu igraju Hajduk i Istra. 'Bili' su u proljetni dio sezone krenuli 'mršavim' remijem sa Splitom, dok je Istra slavila protiv Lokomotive...

HAJDUK: Stipica, Juranović, Nižić, Ćosić, Memolla, Savvas, Hamza, Bašić, Vlašić, Erceg, Futacs.
ISTRA 1961: Ivušić, Gojković, Pavić, Da Silva, Prelčec, Solomon, Roce, Žižić, Miloš, Paracki, Puclin

HAJDUK - ISTRA1961 4:0

- utakmica je završena, Hajduk je golovima Ercega, Vlašića, Saida i Futacsa na Poljudu pobijedio Istru 4:0
90' - u sudačkoj nadoknadi zabija i Futacs. Lijep gol glavom nakon kornera za totalni potop Istre
90' - GOOOOOOOOOL!Futacs zabija za 4:0!
88' - dobio je Said loptu u desnome kutu, krenuo prema sredini, a onda s vrha šesnaesterca opalio lijevom nogom! Eurogol! Neobranjivo, u suprotne rašlje Ivušićeva gola!
88' - GOOOOOOOOOL! Kakva majstorija Saida! Hajduk vodi 3:0
82' - Futacs je probio desni bok, lijepo se riješio pratnje, ali potom i loše pucao, vrlo neprecizno
77' - Istra pokušava, 'mota' se oko šesnaesterca Hajduka, ali bez konkretne završnice
72' - tempo utakmice pomalo pada, Futacs je pokušao pucati, ali neprecizno
66' - pokušaj Tome Bašića, pucao je s 20-tak metara, ali neprevizno. Lopta odlazi pored gola
59' - Istra je sve opasnija, Solomon je izvrsno potegnuo s nekih 20 metra, zamalo je promašio gol Hajduka
56' - prva akcija Hajduka u nastavku utakmice. Erceg sjajno puca, ali Ivušić loptu izbacuje u korner
50' - na samom početku nastavka Istra je puno konkretnija i opasnija, napadaju gosti konstantno, ali bez učinka. Prijete Puclin, Miloš...
46' - počelo je drugo poluvrijeme, u momčadi Hajduka je Ismajli ušao umjesto Memolle
45' - završeno je prvo poluvrijeme. Hajduk golovima Ercega i Vlašića vodi 2:0
43' - sjajan udarac Prelčeca, opalio je s nekih 25 metara, ali Stipica njegov šut izbija u korner
37' - žuti karton za Solomona, start na Juranovića bio je preoštar
34' - Futcas i Erceg napravili su dosta problema obrani Istre, ali udarac Ercega na kraju završava u bloku gostujuće obrane
29' - žuti karton za Ercega
19' - Istra se ne predaje, zaprijetio je Miloš, no lopta se od bloka odbila u korner
14' - vjerovali ili ne, ovo je prvi Vlašićev gol u ovom prvenstvu!
14' - zabio je Nikola Vlašić nakon sjajnog solo prodora. Izvrsno je s nekih 15-tak metara udaljenosti pucao u lijevi donji kut Ivušićeva gola, neobranjivo!
14' - GOOOOOOOOOOOL! Hajduk vodi 2:0!
9' - Istra nije klonula, dapače, gosti su imali nekoliko opasnih prilika. Prelčec je zaprijetio golmanu 'bilih' Stipici
5' - glupa pogreška golmana Istre Ivušića! Umjesto ta mirno izbije loptu u teren, on je krenuo u dribling. Erceg je bio spretniji, oduzeo mu je loptu i doveo Hajduk u rano vodstvo
5' - GOOOOOOOOOOOOL! Hajduk je poveo 1:0 golom Ante Ercega
1' - utakmica na Poljudu je počela, a s njom i kiša te neugodan vjetar

Trener Hajduka Joan Carillo za današnju utamkicu u prvu momčad od samog početka vraća Nikolu Vlašića, Antu Ercega i Tomu Bašića, a nakon što je 'odradio' kartone vraća se i Brazilac Jefferson.

Novi trener Istre 1961 Marijo Tot u prošlom je kolu debitirao trijumfom 1:0 protiv Lokomotive, te Puljani sada posve rasterećeno dolaze na Poljud, sav pritisak je na Hajduku, a oni će se nastojati obraniti i prijetiti iz kontri.

Istra je na Poljudu posljednji puta slavila u svibnju 2014., a Hajduk je dobio posljednje četiri domaće utakmice s Istrom. Posljednji međusobni sraz igrali su 22. listopada prošle godine, u Puli je bilo 0:0, a nije nevažno napomenuti kako Istra na posljednjih pet utakmica s Hajdukom nije zabila niti jedan gol!