JAKO VAŽNA POBJEDA

Sjajni Andrijašević zaslužan za veliki preokret Rijeke u Osijeku!

19.02.2017 u 17:02

Nogometaši Rijeke pobijedili su u 21. kolu MAXtv Prve lige 3:2 u gostima kod Osijeka i tako stigli do izuzetno važne pobjede kojom su zadržali šest bodova prednosti ispred Dinama...

Kekova momčad na teškom je gostovanju stigla do jako bitnog trijumfa. U iznimno neizvjesnom susretu Riječani su bili blizu i pobjedi i porazu, a na kraju su ipak trijumfirali i tako potvrdili da su zaista prvi kandidat za osvajanje titule.

Osijek i Rijeka nisu razočarali. U Gradskom vrtu ljubitelji nogometa imali su prilike uživati u otvorenoj utakmici u kojoj su obje momčadi mogle stići do pobjede. Rijeka je bila ta koja je bolje otvorila susret i u 18. minuti zahvaljujući golu Gavranovića iz blizine nakon ubačaja Bradarića došla je do prednosti.

No, ona je trajala samo pet minuta. U 23. minuti Osijekov pritisak se isplatio, a Ejupijev ubačaj u pogodak je pretvorio Ukrajinac Lopa i tako vratio stvari na početak.

U 30. minuti Zekićeva momčad došla je do potpunog preokreta. Gabrijel Boban je pucao, Prskalo odbio loptu, a Ejupiju nije bilo teško odbijenu loptu poslati u mrežu.

U drugom dijelu Kek je ubacio Romana Bezjaka i Riječani su živnuli, a u 56. minuti došli do izjednačenja. Opet se u strijelce upisao Franko Andrijašević koji je glavom u pogodak pretvorio idealno ubacivanje Vešovića.

U završnici susreta obje su ekipe imale svoje šanse, a onda je ponovo stupio na scenu Andrijašević koji je pobjegao obrani Osijeka i riješio utakmicu u 85. minuti.

Bio je to Andrijaševiću deseti gol u sezoni, a Rijeka je tako ostala šest bodova ispred Dinama, dok je Osijek doživio udarac u borbi za treće mjesto s Hajdukom...