09.12.2016 u 19:57

• +5

NK Slaven Belupo - NK Inter Zaprešić

Izvor: Pixsell / Autor: Vjeran Žganec-Rogulja

U prvoj utakmici 19. kola MAXtv Prve lige na Gradskom stadionu u Koprivnici Slaven Belupo je pred oko 400-tinjak gledatelja svladao Inter Zaprešić s 2:0 (0:0)

'Farmaceuti' pod vodstvom Željka Kopića nastavljaju s dobrim igrama u prvenstvu. Koprivnička momčad apsolutno zasluženo je osvojila tri boda protiv Zaprešićana te se učvrstila na petoj poziciji iza neuhvatljive četvorke (Rijeka, Dinamo, Hajduk, Osijek).

Od prve minute domaći nogometaši kontrolirali su situaciju na travnjaku, pritiskali goste, stvarali prilike, ali i promašivali. Upravo nepreciznost Slavena bila je glavni razlog zašto se otišlo na odmor bez pogodaka. S takvim epilogom Inter je mogao biti presretan.

No odmah na početku drugog dijela, u 47. minuti, dogodio se najljepši trenutak dvoboja. Akrap je opalio s 25 metara i zabio eurogolčinu, lopta je završila u gornjem desnom kutu nemoćnog Čovića.

Ni nakon primljenog pogotka interovci se nisu probudili. Slaven je bez većih problema održavao stečenu prednost da bi pobjedu potvrdio u 80. Poslije jednog ubačaja s lijeve strane usamljeni Heber je iz teške situacije u padu glavom zatresao mrežu. Dva sjajna pogotka za veliko slavlje.

Slaven Belupo - Inter Zaprešić 2:0