VAŽAN BOD

Split napravio novo iznenađenje i zaustavio Osijek

04.12.2016 u 19:00

U drugoj nedjeljnoj utakmici MAXtv Prve lige na Parku mladeži su RNK Split i NK Osijek odigrali 1:1

Nakon što je RNK Split senzacionalno iz Kupa izbacio Hajduk, 'crveni' su u prvenstvu izvukli bod protiv još jednog kluba koji pretendira na Europu te se maknuli s posljednjeg mjesta koje vodi izravno u niži rang zbog bolje gol razlike od Cibalije.

S druge strane, Osijek je propustio priliku preskočiti Hajduk i doći na treće mjesto ligaške ljestvice.

Domaćin je poveo već u devetoj minuti. Barać je igrao rukom poslije ubačaja Roglića s lijeve strane. Osječki je stoper bio neoprezan u toj situaciji, a Jurendić je preuzeo odgovornost i pogodio s bijele točke.

Od toga trenuta Osijek je zagospodario terenom, stvarao prilike (Ejupi, Vojnović, Matas), nebrojeno puta poslao loptu u šesnesterac Splita, ali je domaća momčad odolijevala.

Tako je bilo sve do 67. minute, a tada se u gužvi u kaznenom prostoru najbolje snašao Lesjak i s lijeve strane iz voleja matirao Duku za 1:1.

Gosti su krenuli po cijeli plijen, prijetili iz svih pozicija, a najbliže pogotku bio je Ejupi kada je u 79. uzdrmao gredu. No završilo je 1:1.

Dodajmo kako je od 85. minute Osijek igrao s igračem manje, jer je u razmaku od 120 sekundi dva žuta kartona dobio Vojnović.

Slaven Belupo - Hajduk 2:1
Split - Osijek 1:1