Nakon blamaže u Kupu, Hajduk nastradao i u prvenstvu

04.12.2016 u 16:59

• +2

MAXtv 1. HNL, 18. kolo, NK Slaven Belupo - HNK Hajduk

Izvor: Pixsell / Autor: Vjeran Žganec-Rogulja

U prvoj nedjeljnoj utakmici 18. kola MAXtv Prve lige, na Gradskom stadionu u Koprivnici, pred 1500 gledatelja, Slaven Belupo je svladao Hajduk 2:1

Nastavila se Hajdukova agonija. Nakon debakla u Kupu, odnosno ispadanja u četvrtfinalu od RNK Splita te smjene trenera Marijana Pušnika, 'bili' su posrnuli i u prvenstvu. Slaven Belupo je zasluženo uzeo sva tri boda.

Prvih 20 minuta igralo se disciplinirano i oprezno s obje strane, a zatim je krenuo Slaven. Domaćin je počeo stvarati opasne situacije pred vratima Hajduka (Burić, Ivanovski, Hebar), a u 34. minuti je bolju igru 'farmaceuta' pogotkom okrunio Burić koji je poslije kornera bio sam na drugoj vratnici te iz blizine pogodio za vodstvo.

Slaven je imao u 38. i gredu (Katić), ali se u samoj završnici probudila i gostujuća momčad. Bašić i Erceg su opasno prijetili, a u posljednjoj minuti prvog dijela je poslije jednog ubacivanja Said glavom i uz pomoć vratnice donio izjednačenje.

Utakmicu u Koprivnici uživo je pogledao i hrvatski izbornik Ante Čačić.

U nastavku prvo je pokušao Hajduk i to preko Kožulja koji je iz voleja pucao pored vratnice, a zatim je uslijedilo razdoblje Slavena.

Odlične situacije za gol su imali Ivanovski i Arap, ali je Hajduk preživio njihove pokušaje. No u 60. minuti Ivanovski je nakon dvoboja sa Šimićem iznudio penal uz prosvjede gostujućih nogometaša te ga sam uspješno realizirao za novu prednost.

Poslije toga Slaven je prepustio terensku inicijativu gostima koji nisu mogli napraviti pravi pritisak, ali su ipak stigli do najbolje moguće situacije za gol. Naime, Kožulj je u 88. minuti izborio penal, ali je Futacs s bijele točke pogodio vratnicu i tako propustio spasiti Hajduk poraza.

Inače, oba penala koja su dosuđena na utakmici su sumnjiva pa će opet biti posla za 'Oko sokolovo'.