Slaven iz penala vratio prednost; Hajduk poražen

U 18. kolu MAXtv Prve lige u Koprivnici od 15 sati igraju Slaven Belupo i Hajduk. Tekstualni prijenos pratite na tportalu

SLAVEN BELUPO: Blažević; Jovičić, Savić, Heber, Arap, Purić, Burić, Katić, Ivanovski, Štiglec, Musa
HAJDUK: Kalinić; Kvesić, Šimić, Vlašić, Futacs, Juranović, Kožulj, Said, Nižić, Erceg, Savvas

Slaven Belupo - Hajduk 2:1

90+4' - kraj
90' - četiri minute sudačke nadoknade
88' - Kožulj je izborio kazneni udarac, a Futacs pogodio vratnicu
77' - ne može gostujući sastav nikako napraviti pravi pritisak
72' - Hajduk je pritisnuo, Kožuljev udarac pored desne vratnice
60' - 2:1 - GOOOL - Ivanovski je izborio penal nakon duela sa Šimićem i sam ga je izveo te pogodio

58' - Arap je izašao pred Kalinića, ali nije precizan
54' - dobra akcija domaćina, Ivanovski s 19 metara, ali opet je tu Kalinić
48' - Kožuljev volej nakon kornera, zamalo pored gola

45' - 1:1 - GOOOL, Bašić je ubacio slijeve strane, a Said glavom uz pomoć vratnice donio izjednačenje

41' - probudio se Hajduk, Erceg iz blizine s lijeva iskosa pored gola
39' - Vlašić iz velike daljine, Blažević je to uz male probleme zaustavio
38' - Katić je pogodio gredu poslije kornera, a lopta se odbila ispred crte, sreća za Hajduk, gosti djeluju izgubljeno
34' - 1:0 - GOOOL - nakon kornera, Savić je prebacio na drugu za Burića i ovaj sada iz blizine ne griješi

32' - Heber je snažno opalio, opet je tu izvrsni Kalinić
30' - novi odličan pokušaj Slavena, Ivanovski je opalio sa 12 metara, a Kalinić sjajno reagirao i obranio
26' - najbolja prilika na utakmici, poslije ubačaja s desne strane, lopta je došla na drugu vratnicu do Burića koji iz blizine puca pored gola
23' - igra se disciplinirano i oprezno s obje strane, jedan bijeg Savića zaustavila je obrana 'bilih'
16' - pokušali su 'farmaceuti' s 18 metara, ali visoko preko grede
14' - Futacs je pobjegao, ali je vratar Slavena zaustavio slabašan pokušaj, bila je to dobra situacija za Hajduk
7' - u uvodnim minutama domaćin je nešto aktivniji, ali nema pravih prilika
1' - počela je utakmica

----------------------------------------------------------------

'Svaka utakmica u Ligi 10 je zahtjevna na svoj način, a pogotovo kad dolaze Hajduk, Dinamo ili Rijeka. Sigurno da ni Splićani nisu u bajnoj situaciji, te će se pokušati mobilizirati jer im je od svih natjecanja ostalo samo prvenstvo. Od prve minute čeka nas zahtjevna utakmica, ali mi igramo pred svojom publikom i moramo tražiti pobjedu. Hajduk je uvijek Hajduk, predvođen svojim navijačima uvijek ide na pobjedu, oni ih na to tjeraju. Hajduk uvijek ima kvalitetu, iako je činjenica da su dosta pomlađeni i da to vjerojatno više nije ona kvaliteta koja je nekad bila. Međutim, igraju sa srcem i dišpetom i eventualni manjak kvalitete nadoknađuju borbenošću', izjavio je kapetan domaćih Vedran Purić.

'Analizirali smo suparnika, a ja sam i ranije bio zadužen za to. Upoznati smo načinom na koji igraju Koprivničani, a mogu reći da će biti promjena sustava i igračkoga kadra. Radili smo to na ova dva treninga otkako sam preuzeo prvu momčad. U svlačionici imamo karakterne igrače, a pričao sam sa starijim igračima. Mislim da će na kraju sve dobro ispasti. Svih 20 koji idu na put moraju pokazati da su igrači za Hajduk, po ljudskim i igračkim kvalitetama', naglašava privremeni trener Hajduka Lozo.