Ovo je Andrijaševićev gol za povratak Rijeke na 'plus 6'

24.10.2016 u 15:13

• +5

MAXtv 1. HNL, 13. kolo, HNK Rijeka - NK Inter Zaprešić

Izvor: Pixsell / Autor: Goran Kovačić

U posljednjoj utakmici 13. kola MAXtv Prve lige, Rijeka je na Rujevici s 1:0 svladala Inter i vratila se na šest bodova prednosti pred Dinamom

Strahovao je Matjaž Kek od Intera. I to s pravom, jer u posljednjih pet utakmica ovih dvaju klubova, čak četiri okršaja završila su bez pobjednika.

A i nedjeljni dvoboj pokazao je da su Zaprešićani s pravom Kekov 'trn u peti'. Naime, imala je Rijeka od prve minute dvoboja apsolutnu inicijativu, ali u prvih 30 minuta nisu domaćini ni jednom ozbiljnije zaprijetili gostujućem vrataru.

A onda je iz prve kontre Puljić prevario obranu domaćih, pucao, već svladao i Prskala, ali se lopti na putu do mreže ispriječila vratnica. Mogao je Inter tada povesti. Novu prigodu gosti iz Zaprešića imali su i dvije minute kasnije, ali ovog puta Prskalo je bio 'na lopti' i izbacio ju je u korner.

Najbolju priliku u prvom dijelu za Rijeku promašio je Gavranović, kada je njegov udarac nakon povratne lopte Ristovskog otišao pokraj desne vratnice.

U nastavku je Rijeka krenula još goropadnije, a prilike su propuštali Gorgon i Vešović.

Na Kekovu sreću, u 67. minuti opet se 'ukazao' Franko Andrijašević, koji je glavom skrenuo loptu u gol, na ubačaj Mišića - za pogodak, a poslije se pokazalo i pobjedu Rijeke 1:0. Bio je to četvrti gol bivšeg igrača Dinama i Hajduka.

Osijek Lokomotiva 1:0
Rijeka Inter Zaprešić 1:0