MAXTV PRVA LIGA

Senzacija na Parku mladeži; Split prekinuo niz od 21 utakmice bez pobjede

21.10.2016 u 22:58

Nogometaši Splita u prvoj su utakmici 13. kola MAXtv Prve lige na Parku mladeži pobijedili Slaven Belupo 3:0. 'Crveni' su tako napokon prekinuli niz od 21 utakmice bez pobjede

Svakom nizu, pa i onom negativnom, dođe kraj. Tješili su se tako i nogometaši Splita koji su posljednju pobjedu u MAXtv Prvoj ligi ostvarili još 12. ožujka ove godine. Više od sedam mjeseci posta, točnije 21 utakmicu čekali su na slavlje... I dočekali.

Sudbina se poigrala sa Splitom i Slaven Belupom. Jer baš ta posljednja prvenstvena pobjeda Splita bila je u Koprivnici, na gostovanju kod Slaven Belupa! I baš su protiv 'farmaceuta' nogometaši Splita u petak prekinuli taj neugodan niz bez pobjede.

Krenuli su 'crveni' u utakmicu puno angažiranije, igrači Vjekoslava Lokice preuzeli su inicijativu, a trud im se isplatio već u 39. minuti, kad je Domagoj Boljat zabio za vodstvo 1:0. Sjajno je opalio s nekih 25 metara, a lopta je ušla u mrežu uz samu desnu vratnicu.

U nastavku utakmice Split je i dalje bio konkretniji i opasniji, iako je Slaven Belupo imao posjed lopte. No momčad iz Koprivnice napadački nije bila opasna i većina njenih napada završavala je bez konkretne prijetnje.

Domaći su povećali vodstvo u 55. minuti. Boljat je izborio loptu, izvrsno ubacio u protivnički šesnaesterac, a za 2:0 zabio je SandroUgrina

Treći gol je zapečatio sudbinu gostiju, kontru je u 69. minuti povukao Marko Pavlovski i sam završio akciju za konačnih 3:0.

Napomenimo kako je Split sedam puta pucao na gol Slaven Belupa, od toga je sedam udaraca išlo u okvir. Gosti su zaprijetili devet puta, no samo su tri šuta bila opasna. Uz sve to, Split je u prvih 12 prvenstvenih utakmica uspio zabiti samo tri gola, a sada je tri zabio u samo jednoj jedinoj utakmici!

Možda je ovo najava boljih dana za momčad s Parka mladeži, bez obzira na teško financijsko stanje i brojne odlaske igrača. Slaven Belupo? Koprivničani su nastavili s očajnim igrama, za pobjedu ne znaju već 11 utakmica u nizu (od 23. srpnja, kada su u 2. kolu pobijedili Cibaliju!), a ovo im je bio šesti poraz u sezoni, treći u nizu...

Split - Slaven Belupo 3:0