MAXTV PRVA LIGA

Nezadrživa Rijeka prošla Istru 1961; Iveša popio čudan gol

30.09.2016 u 23:01

U prvoj utakmici 11. kola MAXtv Prve lige Rijeka je na Aldo Drosini svladala Istru 1961 2:0

Rijeka se ne šali i ne namjerava tako lako prepustiti vrh svojim pratiteljima. Kekova družina stigla je na neugodno gostovanje kod probuđene Istre 1961, koja je bila u pozitivnom prvenstvenom ritmu te joj je nastavila nabijati komplekse.

Naime, ovo je bila deseta pobjeda Rijeke u njihovih zadnjih 11 međusobnih ogleda. Puljani su u posljednja tri ovosezonska kola uzeli sedam bodova, ali ovoga puta se nisu mogli oduprijeti boljem suparniku.

Prvi pogodak pao je sedmoj minuti. Mišić je ubacio, a Matic Črnic dočekao loptu na drugoj stativi i zatresao mrežu.

U 22. minuti već je bilo 0:2. Vešović je ubacio s desne strane, Gorgon se najbolje snašao u kaznenom prostoru i glavom matirao Ivešu. Nevjerojatan gol, jer je domaći vratar dozvolio da ga se lobuje iako je najviši u ligi.

Imala je i Istra dobrih situacija za pogodak, ali Rijeka je jednostavno bila bolje te je zasluženo slavila.

Rijeka je sada na 29 bodova, a slijede Osijek (23), Dinamo (22) i Hajduk (20) koji imaju i utakmicu manje. Na diobi petog mjesta su Istra 1961 i Slaven Belupo s 10 bodova...