25.09.2016 u 10:10

• +4

MAXtv Prva HNL, HNK Hajduk - NK Cibalia

Izvor: Pixsell / Autor: Ivo Čagalj

U drugoj subotnjoj utakmici desetog kola MAXtv Prve lige na Poljudu je Hajduk svladao Cibaliju 6:1 (1:1)

Ništa od senzacije na Poljud. Hajduk je očekivano svladao Cibaliju i upisao nova tri boda te je zadržao priključak s momčadima iz vrha. Od prve minute bilo je jasno kako će Vinkovčani bunkerom pokušati napraviti malo čudo, ali nisu ništa pokazali s čime bi to zaslužili.

Hajduk je došao do prednosti u sedmoj minuti, Erceg je lukavo gurnuo loptu za Saida, a ovaj rutinski zabio. Nakon gola 'bili' kao da su se zadovoljili pa je Dabro pogotkom u 34. minuti zaključio lijepu akciju gostiju.

Izgleda da je na poluvremenu slovenski strateg Pušnik očitao lekciju Hajdukovim zvijezdama koje su u nastavku natrpale mrežu Vinkovčana.

U 54. minuti se u strijelce upisao Ohandza na asistenciju Saida. Zatim su uslijedila dva prelijepa pogotka iz daljine Kožulja (71) i Ohandze (84).

Potpuno izgubljene igrače Cibalije u završnici dotukli su prvo Jefferson (86), a odmah poslije njega i Futacs (86).

Predsjednik Hajduka Ivan Kos prije početka susreta uručio je poklone paraolimpijcima Dinu Sinovčiću i Anđeli Mužinić.

Inter Zaprešić - Slaven Belupo 1:1
Hajduk - Cibalia 6:1