Senzacija na Maksimiru: Osijek srušio Dinamo!

10.09.2016 u 20:57

• +4

MAXtv 1. HNL, 08. kolo, GNK Dinamo - NK Osijek

Izvor: Pixsell / Autor: Dalibor Urukalović

U drugoj subotnjoj utakmici osmog kola MAXtv Prve lige Osijek je priredio iznenađenje i na Maksimiru svladao Dinamo 1:0

Dinamo si je pokvario atmosferu uoči dvoboja prvog kola Lige prvaka protiv Lyona na Gerlandu. Hrvatskog prvaka je na koljena bacio prvoligaš iz Gradskog vrta, što je velika senzacija ako se zna da je Osijek zadnji put slavio na Maksimiru prije 16 godina, 9. rujna 2000. kada je Damir Vuica u 63. minuti glavom sa sedam metara svladao Tomislava Butinu za 1:0.

Istim rezultatom gosti su i sada šokirali 'modru' momčad, a ključni trenutak dogodio se već u drugoj minuti utakmice, kada je poslije pogrešaka Dinamovih igrača, Knežević u solo akciji preciznim udarcem svladao Šempera.

Taj početni šok nije razdrmao Dinamove zvijezde koje su veći dio utakmice djelovale usporeno pa nije ništa čudno što su osječki nogometaši s lakoćom kontre pretvarali u opasne situacije u kojima ipak nisu imali dovoljno koncentracije da povećaju prednost i stignu do uvjerljivije pobjede.

Dinamo nije djelovao moćno, kao sastav koji više od desetljeća dominira hrvatskim nogometom. Bilo je premalo pravih pokušaja protiv čvrstog, agresivnog i rastrčanog suparnika, a najbliže pogotku domaćin je bio u nastavku kada je poslije lijepe akcije Fernandesa i Soudanija, Hodžić pogodio gredu s desetak metara.

Na utakmici je bilo i dvojbenih situacija koje su završavale na štetu Osijeka, dva sumnjiva zaleđa osječkih napadača te jedna situacija u kaznenom prostoru kada je Boban tražio najstrožu kaznu, a umjesto toga zaradio je žuti karton.

Dodajmo kako je i trener Osijeka Zoran Zekić 20-ak minuta prije kraja susreta morao na tribine, jer je bio iznerviran sudačkim procjenama upravo zbog zaleđa.

Inače, Dinamu je to prvi domaći poraz od 31. srpnja 2010. kada je na Maksimiru s 2:1 slavila Rijeka. Taj rekordan niz neporaženosti je do današnjeg dana iznosio 104 utakmice, serija koja će teško biti nadmašena u hrvatskoj ligi.

Dinamo i Osijek sada imaju po 19 bodova koliko i Rijeka, ali momčad s Kantride ima utakmicu manje.