NERVOZA I GRUBOSTI

Dinamo preživio Istru 1961; evo što se sve događalo u Puli

29.08.2016 u 15:42

U posljednjoj utakmici sedmog kola MAXtv Prve lige Dinamo je u Puli pred dvije tisuće gledatelja svladao Istru 1961 2:1

Dinamo je izborio Ligu prvaka, a taj veliki uspjeh nije uspavao 'modre' koji su rutinski odradili gostovanje u Puli i stigli do novog prvenstvenog trijumfa.

Prvi pogodak pao je u drugoj minuti. Obrana Istre je 'zaspala', Junior Fernandes je pobjegao po lijevoj strani i ubacio za Ćorića, a mlada nada hrvatskog nogometa je uz pomoć vratnice svladala Ivešu.

Do kraja prvog dijela domaćin nije ozbiljnije ugrozio vrata Dinama, a igrači oba sastava iskazali su se nervozom i oštrim prekršajima.

Drugi dio bio je sličan prvom poluvremenu. Opet su gosti u ranoj fazi došli do gola. Benković je u 49. opalio iz slobodnjaka, Iveša uz pomoć grede obranio, ali je na odbijanac naletio Soudani i povećao prednost na 2:0.

I u nastavku je bilo dosta grubosti i naguravanja, ali je sudac Bebek uspio primiriti nabrijane igrače oba sastava.

U 88. minuti domaćin je došao do pogotka. Zapaženi Solomon je probio lijevu stranu i ubacio, a Ljubanović iz blizine probio Šempera za konačnih 2:1.

Uglavnom, zasluženo slavlje momčadi iz Zagreba koja je i bez velike igre došla do tri boda s kojima se bodovno izjednačila na vrhu ljestvice s Rijekom.

Dodajmo kako je Istra 1961 nastavila svoj negativan niz u hrvatskom prvenstvu koji traje već 30 utakmica. Naime, Puljani su posljednju pobjedu u prvenstvu ostvarili još u 13. kolu prošlog prvenstva, kad su na svom stadionu 17. listopada prošle godine svladali Osijek s 2:1. Tome možemo dodati i dvije kvalifikacijske utakmice za ostanak u kojima je Istra 1961 prošla Šibenik na jedanaesterce, nakon što su obje utakmice završile 1:1.

Lokomotiva - Hajduk 0:2
Istra 1961 - Dinamo Zagreb 1:2