SUDAR U PULI

Dinamo došao do bodova kod Istre 1961

28.08.2016 u 22:51

Posljednju utakmicu sedmog kola MAXtv Prve lige od 21 sat u Puli igraju Istra 1961 i Dinamo. Tekstualni prijenos pratite na tportalu

ISTRA: Iveša, Jurkić, Da Silva, Solomon, Bouhna, Roce, Mitrevski, Žižić, Georgijev, Hadžić, Paracki
DINAMO: Šemper, Soudani, Jonas, Antolić, Henríquez, Fernandes, Pivarić, Sigali, Ćorić, Benković, Matel

Istra 1961 - Dinamo 1:2

90+3' - kraj
90+1' - Fernandes je promašio zicer
88' - 1:2 - GOOOL - Solomon je probio lijevu stranu i ubacio, a na praom mjestu je Ljubanović
85' - Istra pokušava s ubačajima u kazneni prostor, ali Dinamovi braniči su bez greške
78' - Solomon je požutio, nova gužva na terenu
73' - Solomon je opasno pucao, lopta je dirnula vratnicu
70' - Antolić iz slobodnjaka pored gola
65' - Dinamo rutinski kontrolira situaciju na terenu, ne dozvoljava domaćim nogometašima da slože ozbiljniju opasnost
55' - nastavljaju igrači obje momčadi s jednakom oštrinom
49' - 0:2 - GOOOL - Benković je opalio iz slobodnjaka, Iveša obranio uz pomoć grede, ali je na odbijanac naletio Soudani i pogodio

48' - dobro otvaranje nastavka za Istru, Bouhna sa 17 metara, ali preslabo za Šempera
46' - počelo je drugo poluvrijeme, objavljen je podatak kako je na tribinama 2011 gledatelja

45' - Solomon je zabio, ali je prije toga sudac Bebek svirao prekršaj nad Jonasom
44' - Fernandes je pogodio vratnicu s 20-ak metara
43' - kapetan Istre Roce je izgubio živce, prvo je ušao u verbalni obračun s trenerom Kranjčarom, a zatim i Soudanijem
40' - Mitrevski iz slobodnjaka iz daljine, Šemper je uz male probleme ukrotio loptu
39' - igra se dosta oštro, no sudac Bebek zasad sve drži pod kontrolom
35' - prva prava prijetnja Istre 1961, Solomon glavom, ali pored gola
28' - brza kombinacija Dinama koju je katastrofalnim udarcem završio Henriquez
25' - Dinamo je stao, Istra 1961 je sve goropadnija
17' - Ćorićev pokušaj iz daljine, ni blizu ovira vratiju, ali se Iveša atraktivno bacio
10' - Istra 1961 je došla do daha, nakon lošeg ulaska u utakmicu, sve je više na polovici Dinama
2' - 0:1 - GOOOL - nesporazum kod obrane Puljana, Fernandes je pobjegao po lijevoj strani, prizemno ubacio, a Ćorić sa 12-13 metara pogodio

1' - počela je utakmica pred dvije tisuće gledatelja

------------------------------------------------------------------------------------

'Bilo koja momčad koja dođe u Pulu mora znati gdje je došla. Zato želim protiv svakog protivnika, a isto tako i protiv Dinama, da moji igrači igraju na rubu faula. Uz publiku iza sebe mislim da je to jedan od glavnih načina na koji se mogu uzimati bodovi. Mi u ovom trenutku gledamo sami sebe, želimo biti što bolji i napredovati iz utakmice u utakmicu i mislim da će rezultat doći sam po sebi. Nakon onako dobre predstave u Vinkovcima očekujem još jedan korak naprijed u formi', rekao je trener domaćih Goran Tomić.

'Vjerujem da će igrači prihvatiti ono što sam kazao i adekvatno reagirati. Radi se o tome da danas zaista igramo najopasniji ogled od početka HNL-a. Zašto? Plasirali smo se u Ligu prvaka, a sad se vraćamo u našu stvarnost. Možda neki naši igrači misle da će biti lagano. Upozorio sam ih da igramo daleko najteži ogled te moramo igrati kao drugo poluvrijeme i produžetak u Salzburgu', poručio je strateg Dinama Zlatko Kranjčar.