21.08.2016 u 22:59

• +7

HNK Hajduk - HNK Rijeka

Izvor: Pixsell / Autor: Miranda Cikotić

U derbiju šestog kola MAXtv Prve lige na Poljudu je pred deset tisuća gledatelja Rijeka svladala Hajduk 4:2 (2:1)

Rijeka je ostala nerješiva zagonetka za Bile. Naime, Hajduk u jadranskom derbiju nije okusio slast pobjede već 16. utakmicu u nizu ili 1614 dana. U nedjeljnom večernjem terminu Kekova družina očitala je novu lekciju svojem ljutom rivalu. I to sasvim zasluženo.

No nije tako izgledalo na početku. Gosti su djelovali uspavano, a Hajduk je to iskoristio u 13. minuti. Nakon kontakta Bradarića s Ercegom sudac Jović je pokazao na bijelu točku, a Ohandza bio siguran realizator.

Slavlje oko deset tisuća gledatelja nije dugo trajalo. Rijeka se probudila, a Gavranović u 24. minuti glavom iz teške situacije (okrenut leđima) donio je izjednačenje.

Samo deset minuta kasnije i Rijeka je dobila penal, iznudio ga je odlični Ristovski, a Bezjak je mirno poslao loptu u mrežu. Mogli su gosti i do trećeg gola u prvom dijelu, ali je Stipica skinuo zicer Andrijaševiću.

U nastavku, umjesto pritiska Hajduka, vidjeli smo i dalje opasnu Rijeku, a rezultat toga je novi pogodak Bezjaka u 62. minuti te s desetak metara, nakon što ga je uz dozu sreće pronašao ubačaj Vešovića.

Hajduk se nije predao - trener Pušnik je sve bacio u napad i samo četiri minute kasnije Ismajli je nebeskim skokom pogodio za 2:3 i vratio nadu.

U 77. minuti ozlijedio se Šimić pa je domaći sastav ostao s 10 igrača na travnjaku jer su napravljene sve tri izmjene. Rijeka je brojčanu nadmoć iskoristila u 80., a bila je to lijepa akcija koju je iz blizine završio Andrijašević.

Na ljestvici vode Rijeka i Dinamo s po 16 bodova, Osijek ima 13 bodova, a Hajduk je četvrti s 10 bodova.

Inter Zaprešić - Lokomotiva 2:1
Hajduk - Rijeka 2:4