OKRŠAJ ZA PAMĆENJE

Vinkovci svjedočili fantastičnoj golijadi Cibalije i Intera!

05.08.2016 u 21:51

Nogometaši Cibalije i Intera odigrali su bez pobjednika u 3. kolu MAXtv Prve lige u Vinkovcima. Dvoboj koji je imao tri preokreta završio je rezultatom 3:3...

Mršićeva Cibalia uspjela je osvojiti prve bodove u povratničkoj prvoligaškoj sezoni. Umalo joj se dogodilo potpuno isto što i u prošlom kolu protiv Slavena kada je izgubila 3:2, no ove je subote ipak izbjegla poraz. Toplakov pak Inter ne može biti zadovoljan jer je bio bliže pobjedi, no barem se remijem maknuo sa samog dna MAXtv Prve lige.

Gledatelji u Vinkovcima imali su prilike uživati u otvorenoj utakmici u kojoj su obje ekipe od prve minute jurnule po pobjedu. U 7. minuti već smo vidjeli prvi pogodak. Gosti iz Zaprešića jedan su prekid pretvorili u svoje vodstvo, nakon što je odličnim ubačajem Čeliković pronašao glavu Jakova Filipovića koji je sigurno zabio.

Nije se dugo trebalo čekati na odgovor Cibalije. Vinkovčani su u 13. minuti izveli dobru utakmicu po lijevoj strani koja je završila ubačajem Šare u kazneni prostor, gdje je na pravom mjestu bio Sandro Ugrina i njegov je udarac glavom odsjeo u suprotnom kutu.

Nakon pola sata igre pala je koncentracija obrane Intera koja je dopustila volej Vitaića iz blizine u 33. minuti, ali Čović je bio na mjestu. No, minutu kasnije još je gore reagirala gostujuća zadnja linija koja je dopustila da Edi Baša potpuno sam primi loptu na desetak metara i na asistenciju Šimunca postigne pogodak.

Ipak, Inter se zatim probudio i izjednačio do poluvremena. U 40. minuti ponovo je ubacio kvalitetnu loptu Čeliković, a ovaj je put na pravom mjestu bio Brlečić kojem nije bilo teško izjednačiti na 2:2.

Nakon odmora domaći navijači ponovo su šokirani. U 55. minuti gosti su kompletirali potpuni preokret. Po treći put je asistent bio Čeliković koji je ubacio s lijeve strane, a prekrasnim volejom fantastično je zabio Jakov Puljić.

Inter je trebao osigurati pobjedu, no Puljić je u jednoj kontri pogodio gredu i ubrzo je stigla kazna. U 86. minuti briljantno je slobodnjak izveo Frane Vitaić i Čović nije imao izgleda spriječiti izjednačenje.

Dvoboj je tako završio 3:3, što znači da su obje momčadi osvojile svoje prve bodove ove sezone.

MAXtv Prva liga, 3. kolo

Cibalia – Inter 3:3 (Ugrina 13, Baša 34, Vitaić 86 / Filipović 7, Brlečić 40, Puljić 55)