Slaven prokockao pobjedu u zadnjim sekundama protiv Dinama!

30.07.2016 u 04:31

• +6

MAXtv Prva liga, 3. kolo: Dinamo - Slaven

Izvor: Cropix / Autor: Damir Krajac / CROPIX

U prvom dvoboju 3. kola MAXtv Prve lige nogometaši Dinama i Slavena odigrali su u dramatičnoj završnici 1:1, što je goste iz Koprivnice gurnulo na iznenađujuće vodeće mjesto ljestvice...

Kranjčarov Dinamo doživio je prvi neuspjeh ovog ljeta. Protiv raspoloženog Slavena ovog petka 'modri' su odigrali slabu utakmicu s malo kreiranih pravih prilika pa su zasluženo ostali bez pobjede, dok su gosti još jednom potvrdili da su u dobroj formi i mogu jako žaliti što u Zagrebu nisu ostvarili veliku pobjedu, jer su ih dijelile do toga sekunde.

Gledatelji su na Maksimiru mogli uživati u ravnopravnoj utakmici kakvu vjerojatno nisu očekivali. Dinamo je u prvom poluvremenu bio rezerviran, kao i protiv imenjaka iz Tbilisija u utorak, ali ovaj put se nije dogodio bljesak koji bi do odmora dotukao protivnika. Najbliži pogotku bio je Fernandes u 13. minuti, no nije uspio svladati Markovića pred kojeg je izašao s desne strane.

Slaven je djelovao odlično na terenu u prvih 45 minuta, no nije uspio povesti, iako je trebao. U 22. minuti Dinamova obrana poklonila je loptu Ejupiju koji se sjurio prema Eduardu i zatim vrlo loše pucao pokraj gola. Samo minutu kasnije Barić je probio lijevu stranu, izašao pred golmana 'modrih' koji mu je uklizavanjem u noge izbio loptu kad se već činilo da je pogodak neminovan.

U drugom dijelu Kranjčar je uveo Roga i Stojanoviča, ali Ejupi je u 48. minuti prvi zaprijetio za goste. Njegov udarac s ruba kaznenog prostora otišao je malo pokraj gola. Dinamova dominacija do kraja susreta bila je uzaludna, jer Slaven je na golu imao odličnog Antuna Markovića. Najbliži pobjedničkom golu za domaće bio su Marko Rog iz slobodnjaka u 70. minuti te Benković iz blizine u 85. minuti nakon kornera, no krasno im je obranio gostujući golman, junak susreta.

Zatim se dogodio šok za domaće. Jovičić je u trećoj minuti sudačke nadoknade glavom zabio za goste i činilo se donio im pobjedu te prekid serije 'modrih' od čak 106 utakmica bez poraza kod kuće u domaćoj ligi.

No, potpuna senzacija je ipak izostala, jer je u zadnjoj minuti sudačke nadoknade Benković krasnim udarcem izjednačio i spasio Dinamo od poraza.

Unatoč razočaranju na kraju, Slaven je preuzeo vodstvo na ljestvici sa sedam bodova, dok ih Dinamo ima četiri te odgođenu utakmicu protiv Hajduka kojom može dostići Koprivničane na vrhu.