Slaven zabio Dinamu u 93. minuti pa ostao bez pobjede!

29.07.2016 u 22:25

• +6

MAXtv Prva liga, 3. kolo: Dinamo - Slaven

Izvor: Cropix / Autor: Damir Krajac / CROPIX

U prvom dvoboju 3. kola MAXtv Prve lige nogometaši Dinama i Slavena odigrali su u dramatičnoj završnici 1:1, što je goste iz Koprivnice gurnulo na iznenađujuće vodeće mjesto ljestvice...

Sastav Dinama: Eduardo – Matel, Schildenfeld, Benković, Sosa – Jonas, Antolić, Fernandes, Ćorić – Hodžić, Henriquez

Sastav Slavena
:Marković – Purić, Štiglec, Musa, Burić – Međimorec, Christensen, Pokrivač. Savić – Ivanovski, Ejupi

MAXtv Prva liga, 3. kolo

Dinamo – Slaven 1:1 (Benković 90+4 / Slaven 90+2)

Tijek utakmice

Kraj - drama na Maksimiru je gotova, podjela bodova na kraju!
90+4' - goool za Dinamo! Benković je zabio u posljednjim sekundama i spasio Dinamu bod!

90+3' - goool za Slaven! Jovičić je zabio za goste i donio im veliko slavlje!

90' - četiri minute sudačke nadoknade
85' - Marković sjajno brani Benkoviću udarac iz blizine!
80' - nema još golova, Slaven sve bliže vrijednom bodu
76' - dva atraktivna pokušaja Fernandesa u posljednjim minutama, ali bez efekta
70' - krasan udarac Roga iz slobodnjaka, Marković je sačuvao svoju mrežu
55' - okušao je udarac i Stojanovič, ali neprecizno
50' - prijeti na isti način Fernandes, također iznad gola
48' - odličan udarac Ejupija odlazi malo iznad grede Eduardovog gola
46' - Stojanovič i Rog ušli u igru za Dinamo, Kranjčar se nada boljoj igri u drugom dijelu
Poluvrijeme - skromnih 45 minuta 'modrih', Slaven zaista može žaliti što nije u vodstvu
35' - ništa od Dinama u prvom dijelu kao ni protiv Gruzijaca, no uvijek postoji mogućnost bljeska viđenog u utorak
23' - Eduardo još jednom spašava gol Dinama bacanjem u noge Bariću!
22' - kakva šansa za Slaven! Poklonila je obrana Dinama loptu Ejupi, ali on sam pred Eduardom promašuje cijeli gol!
13' - velika šansa za Dinamo! Fernandes je izbio sam s desne strane pred Markovića, ali ovaj mu nogama brani!
10' - Slaven potpuno ravnopravan na početku, čak ni posjed lopte nije na strani domaćina
3' - prvi udarac po golu djelo je Hodžića koji je bio neprecizan
1' - dvoboj na Maksimiru je počeo

Nakon pobjede protivi imenjaka iz Tbilisija kojom si je otvorio put prema europskim natjecanjima ove jeseni, pred zagrebačkim Dinamom ovog je petka novi izazov. Kranjčarova momčad pokušat će nastaviti svoj stopostotni niz ovog ljeta i protiv Slaven Belupa zabilježiti još jednu pobjedu.

'Modri' imaju pozitivna iskustva s rivalom iz Koprivnici koji vrlo rijetko ostvaruje dobre rezultate u međusobnim susretima, no ovu sezonu Kopićeva momčad jako je dobro započela i ima tri boda više od Dinama te bi pobjedom na Maksimiru potvrdila da je spreman boriti se za mjesta u sljedećem izdanju europske sezone. No, favorit ipak ostaju domaćini.