DRUGA POBJEDA 'NA STRANI'

I Osijek se pridružio vrhu kojega nitko nije očekivao

25.07.2016 u 10:39

Nogometaši Osijeka su prvi put nakon osam godina uspjeli upisati dvije uvodne pobjede u prvenstvu, a vrijedi istaknuti da su obje ostvarili na gostujućim terenima

Osijek je u Zaprešiću zatvorio subotnji program MAXtv Prve lige pobjedom protiv Intera 0:2 (0:0). Nisu momci s Drave oduševili posebno nadahnutom igrom, ali racionalnim i efikasnim nogometom zaradili su (nakon Pule) nova tri boda i sa šest bodova se pridružili Rijeci i Belupu na vrhu ligaškog poretka.

Inter je u prvom poluvremenu bio bolja momčad, no već tada je Osijek pokazao da je strpljiv i spreman na prvu pobjedu u Zaprešiću od 2009. godine...

Inter je više pokušavao, a Osijek u prvih 45 minuta samo dva puta opalio po golu. Prvo je strijelac iz Pule Perošević pogodio stativu, a malo zatim i Gabrijel Boban (koji je danas proslavio 27. rođendan) promašio sjajnu priliku s ruba peterca. Točne pokušaje ostavili su za nasatavak.

U drugom poluvremenu Osijek je pokazao više inicijative i svojih 50-ak navijača koji su davali ton ovoj utakmici nagradili su već u 49. minuti. Perošević je točno ubacio na drugu stativu gdje je Aljoša Vojnović bio spreman i iz trka pogodio pod gredu. Inter je krenuo u lov, no nakon šaha dočekao ih je i mat.

Barišić je u 67. dao upotrebljivu dubinsku loptu na desnu stranu, a pomogao mu je i dodir domaćeg braniča koji je loptu usmjerio ravno u putanju slavljenika Bobana. Gabrijel takve prilike ne propušta i s konačnih 2:0 dvoboj je gotovo već u toj fazi bio odlučen.

Inter nije uspio niti primirisati povratku, te su tako ostali s nula bodova na prvenstvenom računu, dok je Osijek u sjajnoj situaciji. Pred njima je dvoboj s Rijekom koja će u Slavoniju gotovo izravno s gostovanja u Turskoj, a sjajna situacija sugerira da bi ih u Gradskom vrtu mogla dočekati vrlo dobra atmosfera i prilično opasan domaćin. Inter će u dvoboju klubova sa začelja gostovati u Vinkovcima.

Slaven Belupo Cibalia 3:2
Inter Zaprešić Osijek 21:00