STOMINUTNA DRAMA

Cibalia u spektaklu na Šubićevcu do prvoligaškog povratka!

21.05.2016 u 20:05

Nogometaši Cibalije izborili su plasman u MAXtv Prvu ligu nakon što su u susretu posljednjeg, 33. kola druge lige na Šubićevcu odigrali 0-0 protiv direktnog suparnika Šibenika

Cibalia je tako sačuvala bod više od Šibenika koji će priliku za plasman u viši rang natjecanja morati tražiti u dodatnim kvalifikacijama protiv Istre 1961.

Vinkovčani su u Šibenik doputovali s bodom više od domaćina i bunkerom su branili svoju prednost. Šibenik je pred oko 5.000 svojiha navijača (naravno, i Cibalia je imala podršku Ultrasa) dominirao veći dio susreta, imao je nekoliko lijepih prilika, a u samoj završnici utakmice i dva igrača više, no nije uspio probiti vinkovački bedem

U 88. minuti Cibalija je ostala bez isključenog Filipa Žderića, a u četvrtoj minuti nadoknade 'pocrvenio' je i Matija Mišić. Na tribinama je završio i Cibalijin trener Stanko Mršić, te jedan od njegovih suradnika. Sudac Jelenčić je pokazao čak sedam minuta nadoknade, a potom produžio susret za još tri minute, ukupno 100 minuta. Gosti su na kraju imali 14 žutih i dva crvena kartona. Međutim, golova nije bilo.

Cibalia je posljednji put igrala MAXtv Prvu ligu u sezoni 2012/13. kada je osvojila 11. mjesto.