Rijekin preokret na Poljudu; Hajduk tražio dva penala, nije dobio nijedan

24.04.2016 u 20:07

• +7

MAXtv 1. HNL, 33. kolo, HNK Hajduk - HNK Rijeka

Izvor: Pixsell / Autor: Miranda Cikotić

U najzanimljivijoj utakmici 33. kola MAXtv Prve lige, u Jadranskom derbiju na Poljudu, Rijeka je svladala Hajduk 2-1 te tako zadržala barem nadu za osvajanje prvenstva

Hajduk je ostao mušterija nogometaša Rijeke. Naime, prošla su čak 1722 dana bez pobjede 'bilih' na Poljudu protiv ljutog rivala koji nije izgubio čak 15. njihov međusobni sudar u nizu (devet pobjeda Rijeke).

Ove sezone Kekova družina je već očitala lekciju Burićevom sastavu usred Splita, slavila je 3-0. Ovoga puta je izgledalo kako bi domaćin mogao izbjeći takvu sudbinu, ali...

U prvom poluvremenu vidjeli smo skromno izdanje oba suparnika. Hajduk je bio nešto konkretniji i za to je nagrađen u 25. minuti. Mastelić je briljantnom asistencijom izigrao obranu gostiju, a Sušić svladao Vargića.

U nastavku smo vidjeli drugačiju Rijeu, puno bolju, goropadniju, rastrčaniju, agresivniju i što je najvažnije efikasniju.

Igrala se 57. minuta, nakon ubacivanja Bradarića, igrači Hajduka nisu dobro reagirali, lopta je došla do usamljenog Vešovića koji je zakucao loptu u mrežu.

Potpuni preokret dogodio se u 79. Matei se sjurio po lijevoj strani, nesebično gurnuo za Gavranovića na pet metara kojem nije bilo teško pogoditi za konačnih 1-2.

Spomenimo kako su igrači Hajduka u dva navrata tražili penal, a sudac se nijednom nije oglasio. Prvi puta u prvom dijelu poslije pada Tudora zbog navodnog kontakta sleđa Samardžića, a drugi, jer je lopta pogodila u ruku Vešovića. Bit će tako malo posla i za 'Oko sokolovo'.

Rijeka je tako zadržala nadu u malo nogometno čudo, ostala je četiri boda iza Dinama, tri kola prije kraja. Hajduk je već odavno osigurao treću poziciju.

Hajduk - Rijeka 1:2
Lokomotiva - Osijek 19:00