BILO JE TU SVEGA

Ludo u Gradskom vrtu; 'lokosi' s deset igrača srušili Osijek

27.02.2016 u 17:04

U prvoj subotnjoj utakmici 24. kola MAXtv Prve lige u Gradskom Vrtu je Lokomotiva srušila Osijek 3-1 te tako još više zagorčala situaciju na ljestvici domaćim nogometašima

Bilo je to uzbudljivih 90 minuta. Osijek je zaigrao hrabro, odmah se želio nametnuti i u početku je preko Vojnovića imao sjajnu priliku, no taj promašaj i preotvoren gard gosti su kaznili već u šestoj minuti.

U kontri Grezda je izbjegao zaleđe, izašao pred vratara Mikulića i pogodio. U toj akciji domaćinu se ozlijedio golman pa je trener Zekić u ranoj fazi bio prisiljen napraviti prvo zamjenu – između vratnica stao je Malenica.

'Lokosi' su i dalje prijetili iz brzih napada (Grezda imao dva zicera, Andrijašević jedan), ali je i Osijek često stvarao kaos u šesnestercu gostiju, ponajviše iz prekida.

Ostaje i dojam da je domaći sastav bio oštećen, dva puta su igrači suparničke momčadi rukom zaustavljali udarce u kaznenom prostoru, ali se sudac niti jednom nije oglasio. Bit će posla za eksperte koji analiziraju suđenje.

U samoj završnici sadržajnog prvog dijela je zaiskrilo, a nervozni Perošević dobro je prošao nakon krvničkog starta nad Prengom za što mu je sudac pokazao žuti karton. Mogao je lako i crveni.

Tempo je u nastavku očekivano pao. Osijek je stiskao, ali i puno griješio te je teško dolazio do izglednih situacija protiv organizirane obrane 'lokosa'.

U 67. minuti družina s Kajzerice ostala je s igračem manje, jer je poslije klizećeg starta isključen Fiolić (nogom u koljeno). Sudac Matoc mu je zasluženo pokazao crveni karton, ali je po tome kriteriju i Perošević prekršaj u posljednjim minutama prvog poluvremena također bio za istu kaznu, a ne opomenu.

U 80. minuti poslije kontakta Bručića na Peroševiću sudac je pokazao na bijelu točku, a igrač koji je izborio kazneni udarac uzeo je loptu i donio Osijeku izjednačenje.

Veselje domaćina kratko je trajalo. Samo tri minute kasnije, jedan ubačaj, lopta je došla do usamljenog Andrijaševića kojem iz blizine nije bilo teško svladati Malenicu za 1:2.

Osječke nogometaše to je dotuklo, a u 90. primili su i treći gol – strijelac je bio fenomenalni Grezda koji je iskoristio pogrešku svojeg čuvara te je postavio konačnih 1-3.

Lokomotivi leži Gradski vrt, to je sasvim jasno, jer tu sada već nije izgubila devet utakmica zaredom (šest pobjeda i tri remija).

Osijek - Lokomotiva 1:3
Rijeka - Hajduk 17:00