ZA SUCA NIJE BILO DVOJBE

Je li ljutnja Zagreba zbog ovog penala opravdana?

15.02.2016 u 09:04

Dinamo je u posljednjoj utakmici 22. kola MAXtv Prve lige kao gost svladao Zagreb sa 2:1. Uz apsolutnu dominaciju tijekom cijele utakmice, a koju su mogli naplatiti i većom rezultatskom razlikom

Dinamo je 'lovio' Rijeku na vrhu tablice, dok se Zagreb nadao da bi u prvom kolu proljentog dijela prvenstva mogao do velike senzacije i tri boda koja bi mu olakšala hvatanje najbližih konkurenata.

Međutim, gosti iz Maksimira bili su dominantniji, bolji i s većim brojem prigoda. No, ni jr. Fernandes ni Schildenfeld u prvom dijelu nisu uspjeli svladati odličnog Livakovića.

Zagreb je pak svoju jedinu priliku, preko Lovre Medića pretvorio u vodstvo.

U drugom dijelu, Dinamo je s dva nova igrača (Pjaca, Šovšić) zaigrao još konkretnije a u 63. minuti, preko Jr. Fernandesa stigao i do izjednačenja.

Potpuni rezultatski preokret stigao je četiri minute kasnije. No, u Zagrebu se ne mire s odlukom suca Mlakara, za koju smatraju da je prestroga. Istina je da su Matić i Šovšić u duelu, ali povlačenje je bilo obostrano no sudac je dosudio kazneni udarac kojeg je Hodžić pretvorio u pogodak. Kanije se pokazalo i pobjedu Dinama 2:1.

No, ovaj detalj iz 67. minute ostaje u rubrici - sporni a sigurni smo da će se na tu temu sljedećih dana dosta raspravljati.

Inter Zaprešić - Split 1:1
Zagreb - Dinamo Zagreb 1:2