MAXtv PRVA LIGA - 22. KOLO

Tomasov i Gavranović odveli Rijeku na prvoligaški vrh

12.02.2016 u 19:50

Dvoboje Rijeke i Lokomotive počeo je drugi, tzv. proljetni dio MAXtv Prve lige, u kojem je Rijeka s 2:0 pobijedila momčad Sretena Ćuka. Ako je suditi prema prvom dvoboju, očekuje nas dobar nogomet i neizvjesnost do posljednjeg kraja

Na otvaranju proljetnog dijela prvenstva Rijeka je na stadionu Rujevica pobijedila Lokomotivu 2-0 i preuzela vodstvo na ljestvici Prve HNL.

Golove za Rijeku zabili su Marin Tomasov (18) i novo pojačanje momčadi s Kantride Mario Gavranović (26).

Riječanima je to bila treća pobjeda ove sezone protiv 'lokosa' nakon što su slavili u četvrtom (3:1) i 13. kolu (2:1). Momčad Matjaža Keka i dalje je bez poraza, u 22 susreta upisala je 12 pobjeda i deset neodlučenih ishoda, dok je Lokomotiva doživjela deseti poraz ove sezone.

Lokomotiva je bolje otvorila utakmicu i u prvih deset minuta imala je dvije sjajne prilike, međutim Andrijašević i Marić nisu uspjeli svladati Vargića. Kazna je uslijedila u 18. minuti kada je Tomasov iskoristio veliku pogrešku Bručića koji je glavom vraćao loptu Zeleniki, no Tomasov je presjekao dodavanje i poentirao za vodstvo.

Osam minuta kasnije Rijeka je povećala prednost, a pogodak je postigao Gavranović. Ubacio je Bezjak s desne strane, a novo riječko pojačanje iz okreta je sjajno pronašlo donji desni kut Zelenike.

U drugom dijelu Lokomotiva je bila nešto aktivnija, no nije uspjela postići pogodak.

Ovom pobjedom Rijeka je preuzela vodstvo i 'jedinicu' će držati barem do nedjelje kada dosadašnjeg lidera Dinamo očekuje gradski derbi protiv Zagreba u Kranjčevićevoj ulici. Rijeka vodi na ljestvici sa 46 bodova, Dinamo je drugi s bodom manje i utakmicom manje, a na trećem mjestu je Hajduk sa 39 bodova i susretom manje.