Soudani golčinom u zadnjim sekundama kaznio Hajdukove promašaje

05.12.2015 u 17:05

• +27

GNK Dinamo - HNK Hajduk

Izvor: Pixsell / Autor: Igor Kralj

U prvoj subotnjoj utakmici 19. kola na Maksimiru je Dinamo svladao Hajduk 2:1. Za domaćine su golove zabio Junior Fernandes (5) i El Arbi Hillel Soudani (90+4), dok je strijelac za goste bio Mijo Caktaš (17)

Nakon što su prva dva ovosezonska susreta dva najtrofejnija hrvatska kluba završila bez pobjednika (1:1, 0:0) u trećem njihovom srazu 'modri' su došli do cijelog plijena doslovce u zadnjim sekundama. Bio je to ravnopravan dvoboj u kojem se ni najmanje nije vidjelo kako je Hajduk imao radni tjedan (Kup) dok se Dinamo odmarao, zbog čega se diglo dosta buke. Dapače, 'bili' su imali par zicera kod 1:1 za potpuni preokret, a za promašaje su kažnjeni u samoj završnici.

Bio je to derbi odigran u teškim uvjetima, po gustoj magli koja se spustila na stadion Maksimir, no igrači obiju momčadi su pružili odličan i kvalitetan nogomet.

Dinamo je poveo već u 5. minuti nakon udarca s kuta Machada. Čileanac Junior Fernandes je ostao potpuno sam i glavom s pet metara zabio. U 17. minuti Hajduk je izjednačio nakon efektne akcije koju je Caktaš okončao udarcem u sami donji desni kut vrata domaćina. Caktaš je i u posljednjim trenucima prvog dijela imao veliku priliku, ali je njegov volej s deset metara završio visoko iznad vrata.

Dinamo: Eduardo – Pinto, Sigali, Taravel, Pivarić – Machado (od 73. Goncalo), Antolić (od 58. Ćorić) – Soudani, Rog, Fernandes – Henriquez (od 58. Pjaca)
Hajduk: Kalinić – Juranović, Milović, Velasquez, Milić – Jefferson – Caktaš, Bencun (od 90. Maloku), Sušić (od 90. Bilyy), Tudor (od 73. Balić) - Vlašić

U 49. minuti Sušić je pokušao iznenaditi Eduarda, no pucao je tik pored desne vratnice, a u 57. minuti isti igrač bio je ispred vratara Dinama koji je blokirao njegov udarac. U 62. minuti Alžirac Soudani je pokušao 'škaricama', a u 69. minuti su Splićani propustili još jednu veliku šansu. Vlašić je proigrao Bencuna koji nije uspio nadmudriti raspoloženog Eduarda.

Soudani je u 74. minuti uputio prizemni udarac, kojeg je vratar Kalinić obranio, a sjajne intervencije vratara u drugom dijelu nastavio je na suprotnoj strani Eduardo koji je uspio obraniti bombu Balića.

U 90. minuti je isključen igrač Hajduka Jefferson zbog drugog žutog kartona, a zatim je krenula opsada Hajdukovog gola, jer je sudac produljio utakmicu četiri minute.

Prvo je Fernandes upropastio dobru priliku udarcem iz blizine daleko iznad vrata. I onda kada se očekivalo da će i treći ovosezonski sraz dviju najpopularnijih hrvatskih momčadi završiti remijem, doslovce u posljednjim trenucima susreta Fernandes je prebacio do Soudanija koji je volejem sa šest metara uz pomoć grede zakucao loptu u mrežu za trijumf 'modrih'.

Dinamo je preuzeo vodstvo na ljestvici s istim brojem bodova (39) kao i Rijeka, dok je Hajduk ostao treći s 35 bodova.