Hajdukov preokret; goste ni autogol nije poremetio

02.12.2015 u 16:55

• +9

NK Zagreb - HNK Hajduk

Izvor: Pixsell / Autor: Sanjin Strukić

U Kranjčevićevoj utakmicu četvrtfinala Hrvatskog nogometnog kupa od 17 sati igraju Zagreb i Hajduk. Tekstualni prijenos pratite na tportalu

Zagreb: Livaković, Mudražija, Matić, Kolinger, Bevab, Tešija, Stepčić, Muić, B. Boban. Medić, G. Boban
Hajduk:
Stipica, Juranović, Bilyi, Velazquez, Milić, Jefferson, Caktaš, Tudor, Bencun, Vlašić, Sušić

Zagreb - Hajduk
1:2

90' - Kolinger je spasio nemoguću situaciju, sam protiv četvorice, Hajduk propustio veliku priliku
90' - tri minute sudačke nadoknade
82' - kratak prekid u Kranjčevićevoj zbog bakljade Hajdukovih navijača, opet će splitska blagajna biti siromašnija
77' - Zagreb ima igrača manje, drugi žuti karton Matića
75' - Livaković i vratnica spriječili su novi pogodak Hajduka, bio je to slobodnjak Caktaša sa 16 metara
72' - Sušićev udarac sa desetak metara, no prizemnu loptu je zaustavio Livaković
65' - tempo je očekivano pao, Hajduk kontrolira situaciju na travnjaku
57' - Zagreb je mogao do izjednačenja, ali je poslije ubačaja Matić glavom pucao preko gola
55' - Vlašić je bio blizu gola, lopta je prošla pored vratnice
50' - i u nastavku Hajduk izgleda raspoloženije, 'bili' žele s novim golom riješiti pitanje prolaska

45' - kraj prvog dijela
40' - Velazquez glavom nije bio precizan, Hajduk je bolji i zasluženo je stigao do preokreta
32' - 1:2 - GOOOL - Hajdukov preokret, Bencun je u kaznenom prostoru precizno pogodio sam kut

24' - 1:1 - GOOOL - nije dugo trajalo veselje domaćina, Jefferson je glavom pogodio nakon kornera

20' - Stipica je zaustavio slobodnjak Stepčića
18' - 1:0 - GOOOL - zapravo autogol Juranovića nakon ubačaja Brune Bobana

15' - uzvratio je Zagreb preko Medića no visoki napadač iz blizine je loše pucao glavom
11' - fantastična obrana Livakovića koji je skinuo udarac Sušića, lopta je išla u gornji desni kut, ali...
7' - prema uvodnim minutama može se zaključiti kako nas očekuje dobar susret
1' - počela je utakmica, odmah je Zagreb stvorio opasnost, ali je dobro reagirao vratar Stipica

-----------------------------------------------------------------

Zagreb i Hajduk su međusobnu utakmicu na ovom stadionu odigrali već u subotu. Na kraju su Splićani rezultatski prilično lako došli do sva tri prvenstvena boda.

Ta utakmica nije ostavila previše 'repova' iza sebe, međutim zanimljivo je ono što se događalo poslije toga. Dinamu opet dozvoljeno odgađati utakmice kako i kada se sjete, pa oni danas neće igrati svoj kup susret s Interom. Navodno kako bi se odmorili za nebitnu utakmicu protiv Bayerna sljedeći tjedan. Problem je tek što za vikend imaju utakmicu protiv Hajduka. Naravno, Splićani svoj kup susret nisu mogli odgoditi, jer Zagreb na to nije pristao.

'Bit će ovo drukčijih 90 minuta, koje se mogu produžiti i na 120 minuta, pa čak i na jedanaesterce. Ne osjećamo se uopće inferiorni i očekujemo uspjeh. Spremni smo, ničim opterećeni, puni optimizma i idemo po pobjedu', rekao je pomoćni trener Zagreba Madunović.

'Bit će to drugačija utakmica od one prethodne, vjerujem i teža. Ako provedemo ono što smo radili posljednjih dana, bit će dobro za nas. Imamo motiv, to nikada nije nedostajalo, a sad je još veći', poručio je gostujući strateg Damir Burić.