Hajduk preživio Zagreb, dva promašena penala, dva crvena...

28.11.2015 u 16:59

• +7

NK Zagreb - HNK Hajduk

Izvor: Pixsell / Autor: Sanjin Strukić

U prvoj subotnjoj utakmici 18. kola MAXtv Prve lige Hajduk je u Kranjčevićevoj slavio protiv Zagreba 2-0 golovima Tudora i Bencuna, a prije početka održana je minuta šutnje za legendu Hajduka Ivicu Hlevnjaka

U uvodnim minutama nije bilo pravih prilika, a prvu na utakmici u 17. minuti Hajduk je iskoristio. Tudor je izbjegao zaleđe, pobjegao braničima Zagreba, prošao Livakovića i zabio za vodstvo.

Zatim je šou započeo sudac Strahonja. U 25. minuti nasjeo je na glumu Bobana kod kontakta s Milovićem te je pokazao na bijelu točku. Pravda je bila zadovoljena, jer je napadač 'pjesnika' s bijele točke pogodio vratnicu.

Samo dvije minute kasnije penal na drugoj strani. Jefferson je pucao, lopta je pogodila u trbuh Kolingera, a Strahonja je vidio ruku. Ni taj sporni kazneni udarac nije realiziran, i Caktaš je uzdrmao vratnicu.

U završnici prvog dijela glupost nervoznog Šulca. Zbog preoštrog starta na sredini terena zaradio je drugi žuti karton (oba u pet minuta) te suigrače iz Zagreba ostavio na cjedilu.

I u nastavku je to bila sadržajna utakmica u kojoj su obje momčadi imale par zicera. Hajduk je mogao do povećanja vodstva preko Bencuna, Vlašića i Tudora dok su s druge strane prijetili i nered u gostujućoj obrani radili Medić i Boban.

Kako se bližio kraj Zagreb se s igračem manje sve više otvarao i pritiskao, a Hajduk je dočekao svoju šansu u 90. Balić je podvalio za Juranovića koji je odmah proslijedio za Bencuna, a ovaj je s pet metara potvrdio pobjedu Hajduka.

Dodajmo kako je u sudačkoj nadoknadi isključen Milović zbog drugog žutog kartona. Nije se želio maknuti kod izvođenja Zagrebovog slobodnjaka.

Zagreb - Hajduk 0:2
Rijeka - Istra 1961 17:00