01.11.2015 u 18:49

• +4

MAXtv Prva liga, 15. kolo: Hajduk - Rijeka

Izvor: Pixsell / Autor: Ivo Cagalj/ Miranda Cikotic/PIXSELL

U derbiju 15. kola MAXtv Prve lige nogometaši Rijeke pobijedili su Hajduk na Poljudu rezultatom 3:0 te se tako probili na vodeće mjesto domaćeg prvenstva...

Sastav Hajduka: Kalinić - Juranović, Milović, Bilji, Milić - Balić, Jefferson - Tudor, Sušić, Caktaš - Vlašić

Sastav Rijeke: Vargić - Ristovski, Samardžić, Lešković, Zuta - Radošević, Bradarić - Tomasov, Močinić, Bezjak - Balaj

MAXtv Prva liga, 15. kolo

Hajduk – Rijeka 0:3 (Bezjak 28, Tomasov 41, Balaj 50)

Tijek utakmice

Kraj - Rijeci uvjerljiva i zaslužena pobjeda na Poljudu, a s njom i prvom mjesto u MAXtv Prvoj ligi
83' - Balaj se ubacio pred gol Hajduka, ali njegov udarac brani Kalinić
70' - Zuta je odlično puca u suprotni kut, ali lopta odlazi malo pokraj Kalinićeve vratnice
63' - sjajna obrana Vargića! Pucao je Velasquez iz blizine, a riječki golman fantastično ga je pročitao i odbio loptu!
53' - Hajduk je potpuno razbijen, sada je zabio i Bezjak, ali suci poništavaju gol zbog zaleđa...vrlo dvojbena odluka
52' - slobodnjak Milića otišao je preko gola

50' - gooool za Rijeku! Tomasov je povukao kontru, Kalinić je zaustavio njegov udarac, ali Balaj zabija odbijenu loptu!
Poluvrijeme - gosti zasluženo vode nakon puno konkretnije igre u prvom dijelu
41' - goool za Rijeku! Tomasov je odlično odmjerenim udarcem iz slobodnjaka svladao Kalinića!

39' - Balaj je dočekao grešku Biljija, ali njegov udarac s ruba 16-erca otišao je iznad gola
34' - Vargić lako brani udarac Sušića
30' - nova šansa za goste! Kalinić je promašio jednu loptu, ali Tomasov ju nije mogao poslati u praznu mrežu, šut mu je ipak blokiran
28' - gooool za Rijeku! Tomasov je idealno povukao kontru, proigrao Bezjaka koji sam pred Kalinićem sigurno zabija!

19' - opasan ubačaj Juranović s desne strane, ali riječka obrana to ipak čisti
7' - Hajduk zasad ima dva kornera i terensku dominaciju, ali riječki pokušaji kontri nisu bili bezazleni...pravih prilika još nema
3' - Sušićev udarac od bloka odlazi u korner
1' - dvoboj na Poljudu je počeo

Nakon puno godina gledat ćemo ove nedjelje derbi prve i druge momčadi MAXtv Prve lige u kojem neće igrati Dinamo. Hajduk i Rijeka u prethodnom su kolu preskočili 'modre', a nakon novog kiksa Mamićeve momčadi u petak protiv Splita, u međusobnom obračunu odlučit će tko će ostati sam na vrhu.

Splićani su pod trenerom Burićem u velikoj formi i u gradu vlada velika euforija, no protiv Rijeke neće biti lako. Otkad ju vodi Matjaž Kek protiv Hajduka ne zna za poraz, kao ni u prvih 14 kola ove sezone. Jadranski derbi baš zbog toga obećava spektakl kakav dugo nismo imali u ogledima ovih ekipa.