30.10.2015 u 20:00

• +6

RNK Split - GNK Dinamo

Izvor: Pixsell / Autor: Ivo Čagalj

U prvoj utakmici 15. kola MAXtv Prve lige u Parku mladeži je RNK Split priredio malu senzaciju te svladao Dinamo s 1:0, golom Petra Franjića

Dinamo se nije uspio vratiti pobjedničkim navikama u hrvatskom prvenstvu. Poslije čak 50 utakmica bez poraza u MAXtv Prvoj ligi modre je prošli vikend na koljena bacila Rijeka, a sada i Split. Dodajmo i to kako je u posljednje četiri utakmice maksimirska momčad tri puta teren napustila pognute glave (Olympiacos u Ligi prvaka), a svladala je jedino u Kupu trećeligaša Mladost iz Ždralova.

Što se tiče utakmice, Split je agresivnom igrom uspio zaustaviti Dinamove zvijezde u prvom dijelu, prijetio je udarcima iz daljine te čekao svoju priliku iz neke pogreške gostujuće zadnje linije. I dočekao ju je u 38. minuti.

Vidović je fenomenalno prebacio Dinamove stopere kojima se iza leđa ušuljao Franjić, on je izbjegao zaleđe i svladao Ježinu.

Zdravko u svlačionici

Kako piše Dalmatinski portal, na poluvremenu u svlačionicu Dinama iz počasne lože spustio se izvršni predsjednik Zdravko Mamić kako bi održao govor. Nije mu prvi put!

U nastavku smo gledali totalnu dominaciju Dinama u posjedu lopte, Split je stečenu prednost odlučio čuvati bunkerom. Crveni su velikom trkom i požrtvovnošću blokirali napade igrača hrvatskog prvaka, a nisu se libili raditi ni oštre prekršaje koji su bili sankcionirani žutim kartonima.

Dinamo je pritiskao, sramežljivo prijetio, ali nije uspio izbjeći poraz od sastava kojem je u posljednja tri dvoboja zabio ukupno 10 golova (primio tek jedan). To je i prva pobjeda Splita protiv ovog suparnika od listopada 2013. kada je bio isti rezultat.

Spomenimo kako je sudac Bebek produžio utakmicu čak devet minuta, opravdano jer su tijekom susreta bila dva duža prekida, prvi zbog sudara glavama Vidovića i Benkovića, a drugi nakon što je Pjaca nezgodno pao na glavu Oremuša kojeg su odvezla kola hitne pomoći.