04.10.2015 u 16:47

• +4

MAXtv Prva liga, 12. kolo: Hajduk - Istra

Izvor: Pixsell / Autor: Miranda Cikotic/PIXSELL

U nedjeljnoj utakmici 12. kola MAXtv Prve lige nogometaši Hajduka na Poljudu su svladali Istru rezultatom 3:0 te se tako približili vodećem Dinamu na samo bod zaostatka uoči reprezentativne stanke u prvenstvu...

Burićeva momčad potvrdila je odličnu formu i ove nedjelje na Poljudu, a razdoblje između dvije reprezentativne pauze završila je bez primljenog pogotka, s većim brojem osvojenih bodova od Dinama i Rijeke pa splitski navijači mogu biti iznimno zadovoljni.

Protiv Istre na domaćem terenu Hajduk nije imao nikakvih problema, a uvjerljivom pobjedom osvetio se momčadi Igora Pamića za poraz 4:1 u Puli u prvom dijelu prvenstva, jedini koji su Splićani doživjeli dosad.

Očekivao se žestok otpor gostiju koji imaju posljednjih godina dobre rezultate protiv Hajduka, no slomljeni su već na samom početku susreta. U 8. minuti Nikola Vlašić ubacio je jednu loptu u sredinu, koju je Gojković izuzetno nespretno zakucao u vlastitu mrežu.

Samo dvije minute kasnije domaći navijači su se ponovo radovali. Ponovo je asistent bio Vlašić, a ovaj put Jefferson je zakucao loptu koja se od grede odbila duboko iz gol linije.

Istra se našla u situaciji koju nije očekivala. Pamić je zamijenio tragičara Gojkovića s Hadžićem, no i ovaj je zabrljao u 30. minuti, skrivivši kazneni udarac igranjem ruke. Mijo Caktaš ga je rutinski pretvorio u treći pogodak Hajduka.

Splićani su tako na odmor otišli sa sigurnom prednošću, a u nastavku su samo rutinski priveli posao kraju protiv nemoćne Istre koja nije imala snage zabiti niti počasni pogodak.

Hajduk je ovim trijumfom stigao i do sedme uzastopne utakmice bez primljenog gola, a vratar Lovre Kalinić postao je time i klupski rekorder.

Na ljestvici sada Hajduk zaostaje samo bod za vodećim Dinamo i imat ćemo bez sumnje uzbudljiv jesenski dio MAXtv Prve lige. Istra je ostala u sredini ljestvice, na sedmom mjestu.