04.10.2015 u 16:49

• +4

MAXtv Prva liga, 12. kolo: Hajduk - Istra

Izvor: Pixsell / Autor: Miranda Cikotic/PIXSELL

U nedjeljnoj utakmici 12. kola MAXtv Prve lige nogometaši Hajduka na Poljudu su svladali Istru rezultatom 3:0 te se tako približili vodećem Dinamu na samo bod zaostatka uoči reprezentativne stanke u prvenstvu...

Sastav Hajduka: Kalinić – Velazquez, Milović, Bilji, Milić – Jefferson – Maloku, Balić, Caktaš, Tudor – Vlašić

Sastav Istre: Iveša – Mišić, Žižić, Gojković, Tomić – Zlomislić, Zolotić – Bouhna, Repić, Heister – Kasalica

MAXtv Prva liga, 12. kolo

Hajduk – Istra 3:0 (Gojković a.g. 8, Jefferson 10, Caktaš 30)

Tijek utakmice

Kraj - Hajduku zaslužena pobjeda i samo bod zaostatka za Dinamom
85' - Caktaš iz slobodnjaka puca preko gola
80' - izlazi Nikola Vlašić uz ovacije tribina
68' - Nikolić ubacuje pred gol, Kalinić siguran...Hajduk rutinski kontrolira utakmicu u drugom dijelu
46' - Zlomislić otvara drugi dio mlakim udarcem kojeg Kalinić lako hvata
Poluvrijeme - dominantni Hajduk sve je riješio u prvom poluvremenu i smiješi mu se pobjeda
36' - pucao je Hadžić ali bezopasno
30' - goool za Hajduk! Hadžić je igrao rukom u kaznenom prostoru, Caktaš zabija iz penala

17' - udarac Bouhne odlazi od bloka u korner...Istra mora napadati ako se želi vratiti u susret
10' - goool za Hajduk! Jefferson je zabio od grede nakon povratne lopte Vlašića i tako udvostručio prednost!

8' - goool za Hajduk! Gojković je zabio pogodak u vlastitu mrežu nakon ubačaja Vlašića!

2' - Vlašić krenuo prema golu, Žižić ga stigao i uzeo mu loptu
1' - dvoboj na Poljudu je počeo

Momčad trenera Burića ima priliku ove nedjelje dovršiti odličan posao odrađen između dvije reprezentativne stanke. Nakon ispadanja od Libereca u Europskoj ligi Splićani nisu primili niti jedan pogodak te su se probili na drugo mjesto ljestvice, pobjedom u gradskom derbiju prošle nedjelje protiv Splita. U slučaju trijumfa na Poljudu protiv Istre, doći će Hajduk Dinamu na samo bod zaostatka.

No, Istra koju vodi Igor Pamić uvijek je opasan protivnik Splićanima. U posljednjem međusobnom dvoboju pobijedila je u Puli s čak 4:1, što je ujedno i jedini poraz Burićevih izabranika ove sezone. Nema sumnje, favorit i dalje ostaje domaćin, no čeka nas zanimljiva, a možda i neizvjesna utakmica.