HRABRI DIVOVI VODILI...

Dinamo spasio bod sjajnim golom i sučevim poklonom

03.10.2015 u 21:02

Zagrebački Dinamo je u središnjem dvoboju hrvatske nogometne subote remizirao u gostima kod zaprešičkog Intera

Dinamo je ovog utorka nakon 'Blitzkrieg Bopa' prekinuo sjajni niz od 45 utakmica bez poraza, no u predgrađu su umalo doživjeli i drugi u nizu. Nakon ovog dvoboja oba tabora mogu žaliti za punim plijenom, a još je jednom ključna bila sučeva odluka u prijelomnom trenutku dvoboja.

Inter je u prvom dijelu poveo sa 2:0, a Mamićeva momčad izjednačila je na 2:2 pogocima Fernandeza i Hodžića
. Drugi je došao kao plod sjajnog udarca mladog Bosanca, a prvi s bijele točke nakon vrlo upitne odluka splitskog arbitra Gorana Gabrila. No, krenimo redom...

Već u šestoj minuti malobrojni gledatelji u Zaprešiću skočili su na noge. Dugu loptu idealno je umirio Dinamovo dijete Dejan Čabraja i zatim točno pogodio Dinamove rašlje. Eduardo je uspio dirati loptu, ali samo da ju zabije od stative u svoj gol. Lijep pogodak najboljeg igrača u polju Intera večeras.

Inter je krenuo po drugi gol, no i njihov vratar Posavec 'zarana' je poečeo s dobrim reakcijama. Prva je zaustavila Antolića... Musa skida s kopačke Čabraji u ziceru, pa čabraja još jednom prebacuje gol i onda drugi šok za Dinamo.

U 38. minuti jedno bezopasno ubacivanje Intera prolazi kraj taravela i Goncala koji su povezali mlitave reakcije. Na njihovu nesreću dolazi do Nestorovskog koji mirno zabija i osmim golom u prvenstvu izbija na ligaški vrh strijelaca. To je vjerojatno trebao biti i rezultat na poluvremenu, no sudac Gabrilo odlučio je drugačije.

U nadoknadi vremena iz prvog dijela Interova obrana je počela bespotrebno komplicirati jednostavno izbacivanje i u tom karambolu lopta je pogodila ruku ili kuk Interovog braniča. Snimka pokazuje kako je krivac svim silama pokušavao 'uvući' ruku, no ona ga je na kraju pogodila. Kao i Dinamovog Benkovića na poljudskom derbiju prije dva tjedna. Onda su eksperti uvjeravali da to nije kazneni darac, no sada je bio i Fernandes ga je unatoč protestima domaćih sigurnim udarcem pretvorio u 1:2

Nastavak je donio očekivano podizanje Dinamovog nivoa, ali do potpunog preokreta nisu uspjeli doći. Uzeli su bod, i to zahvaljujući sjajnom golu Armina Hodžića od prečke. Njima se ponovno pridružio Nestorovskom na čelu liste ligaških topnika. Osam svaki...

Posavec je obranama usamljenom Antoliću, te malo zatim Hodžiću upisao sebe u rubriku heroj, a Čabraja je nakon još jednog dobrog trka poogodio vanjski dio stative. Dobra utakmica puna dobrih poteza i neizvjesnosti, na žalost ponovno sa sudačkim repom.

Inter je novim bodom došao u 'gornji dom', dok će se Hajduk u slučaju nedjeljne pobjede protiv Istre doma vodećem Dinamu približiti na bod zaostatka.

Osijek Split 0:1
Inter Zaprešić Dinamo Zagreb 2:2