USPJEŠNI SPLIĆANI

Dobar debi Sablića, Bagarić zabio za pobjedu u Osijeku

03.10.2015 u 16:54

Kasnim pogotkom Dražena Bagarića odlučen je prvi subotnji ogled 12. kola MAXtv Prve lige

Split je došao u goste Osijeku i slavio sa 0:1. Kada se već činilo da će dvoboj završiti bez pobjednika jedna akcija s lijeve strane u 79. minuti završila je 'na rolici' Draženu Bagariću koji ju je s ruba kaznenog prostora topovski proslijedio u mrežu.

Dvoboj je odigran u pustoj, zastrašujuće tihoj atmosferi Gradskog vrata na kojemu je prisutan bio i Davor Šuker.

Osijek je tako upisao drugi poraz u nizu koji ga je dodatno učvrstio na devetoj poziciji, dok je trener Splićana Goran Sablić svoju momčad sasvim približio vodećem trojcu.

Split je bolje otvorio dvoboj i upisao prve dvije prilike, a najbolje do odmora došlo je nakon prekida. Oba sastava izborila su po jedan 'zicer', no nisu ih znali pretvoriti u pogotke i na odmor se otišlo miroljubivim rezultatom.

U nastavku nitko nije preuzeo veći rizik u igri, ali u 79. minuti Bagarić je pogodio za 0:1 i donio slavlje svom sastavu. Osijek je pokušavao, ali nije uspio izboriti barem bod, a u idućem kolu Osječani gostuju kod Istre. Split dočekuje zaprešički Inter.