IŠČUPANA POBJEDA

'Lokosi' s igračem manje slavili u gradskom derbiju!

28.08.2015 u 21:50

U prvoj utakmici 8. kola MAXtv Prve lige nogometaši Lokomotive pobijedili su Zagreb rezutatom 2:1, iako su igrali s igračem manje većim dijelom drugog poluvremena...

Čačićeva momčad izvukla je pobjedu u gradskom derbiju, u susretu kojeg je rano trebala riješiti, ali ga je maksimalno zakomplicirala. Na kraju s igračem manje 'lokosi' su se nudili protivniku, no nogometaši Zagreba nastavili su ipak svoj negativni niz i još uvijek ne znaju za pobjedu u MAXtv Prvoj ligi.

Bio je to dvoboj u kojem je prvo poluvrijeme u potpunosti pripalo Lokomotivi. U 17. minuti nakon ubačaja iz prekida Tomislav Mrčela odličnim je udarcem glavom neobranjivo zabio u domaću mrežu, na zadovoljstvo trenera 'lokosa'.

No, zatim su uslijedili promašaji. Igrači Lokomotive izlazili su nekoliko puta pred Livakovića, no nisu nikako uspijevali zabiti, da bi u 36. minuti imali čak i promašeni kazneni udarac te s minimalnom prednošću morali na odmor.

U drugom dijelu sve se zakompliciralo. Strijelac pogotka Mrčela rukom je spasio svoju mrežu početkom nastavka i tako skrivio penal te zaradio crveni karton. Lovro Medić izjednačio je s bijele točke u 50. minuti.

Samo minutu kasnije Stepčić je promašio 'zicer' iz blizine za Zagreb, što se pokazalo skupim. Takva prilika do kraja susreta nije se ponovila, a 'lokosi' su s igračem manje stigli do pobjede, nakon što je u 76. minuti glavom na ubačaj Grezde pogodak zabio Mirko Marić.

Do kraja susreta Zagreb se nije bio u stanju ponovo vratiti u susret pa se Lokomotiva s nova tri osvojena boda učvrstila u sredini ljestvice, dok Zagreb ostaje posljednji sa samo tri osvojena boda.