15.08.2015 u 21:00

• +6

Rijeka - Hajduk 0:0, 6. kolo MAXtv Prve lige

Izvor: Pixsell / Autor: Nel Pavletic/PIXSELL

U 6. kolu hrvatske MAXtv Prve lige u 138. po redu Jadranskom derbiju, na Rujevici sučelili su se Rijeka i Hajduk. U sjajnoj atmosferi pred 5400 gledatelja sve su pokvarila dva crvena kartona i pljusak. Na koncu je ostalo 0:0

Uoči utakmice glavna priča bio je niz od čak 11 utakmica Rijeke u kojima je u međusobnim dvobojima neporažena od Hajduka. I kada se činilo da ćemo gledati pravi derbi, sve se promijenilo u 16. minuti kada je sudac Strahonja Brazilcu Moisesu dao izravan crveni karton zbog udaranja Juranovića. Crveni karton možete pogledati OVDJE

Iako smo vidjeli pregršt prilika, pogotovo na strani Hajduka kada je igrao s igračem više, golova nije bilo. U nekoliko navrata Rijeku je spasio sjajni golman Vargić

U prvom poluvremenu vidjeli smo dvije različite utakmice. U prvih 15-ak minuta Rijeka je imala inicijativu, ali sve je prekinuo već spomenuti glavni sudac Marijo Strahonja koji je u 16. minuti Brazilcu Moisesu dao izravan crveni karton zbog udaranja Juranovića. Prema strogim nogometnim pravilima svaki namjeran udarac u glavu kažnjava se isključenjem, a apsurd je kako se Moises gradio kada je imao loptu u nogama te je kretao u dribling.

Očekivano, nakon toga je Hajduk imao inicijativu te nekoliko sjajnih prigoda od kojih su najbolja ona Vlašićeva u 45. minuti kada je pucao iskosa, ali je Vargić obranio, te iz 41. minute kada je nakon prodora Kiša loptu dobio Juranović koji sjajno puca s 18 metara. Vargić je u posljednji tren loptu izbio u korner…

U drugom poluvremenu Hajduk je krenuo malo ofenzivnije kako bi iskoristio priliku koja mu se pružila igrajući s igračem više. Prijetili su Balić, Vlašić, Sušić i drugi, ali su teško prolazili čvrstu obranu Rijeke. S druge strane, kako je vrijeme prolazilo, Rijeka se sve više povlačila prema svom šesnaestercu. I kada se činilo da bi Hajduk mogao zabiti nekoliko golova, u 64. minuti igrač Hajduka Velazquez dobio je crveni karton zbog starta na Ristovskom tako da se do kraja igralo – ravnopravno.

Do kraja utakmice bilo je po nekoliko prigoda s jedne i druge strane, a najveću je imao Maglica u 83. minuti kada je pucao pored gola s nekih 15-ak metara kada se sjurio prema golu te je nakratko pobjegao svom čuvaru. Na kraju oba trenera mogu biti zadovoljna osvojenim bodom s obzirom na okolnosti...

Rijeka - Hajduk 0:0
Dinamo Zagreb - Split 21:00