HAJDUK KOD RIJEKE

Uzbudljiv derbi; dva crvena kartona i pljusak sve pokvarili!

15.08.2015 u 21:08

U 6. kolu hrvatske MAXtv Prve lige na Rujevici, novom privremenom stadionu u Rijeci kapaciteta 5400 mjesta, prvi povijesni jadarnski derbi igraju Rijeka i Hajduk. U utakmici u kojoj smo vidjeli dva crvena kartona i puno nervoze nije bilo golova te je završilo 0:0

Rijeka - Hajduk 0:0 (0:0)

SASTAVI

Rijeka: Vargić Ristovski - Lešković - Samardžić - Tomečak Močinić - Maleš Jugović (Tomasov 43') - Moises (crv. kart 16') - Sharbini (Roshi 88') Balaj

Hajduk:
Kalinić, Velazquez, Milović, Nižić, Juranović, Jefferson, Caktaš, Balić (Bilji 68'), Sušić, Vlašić (Roguljić 84'), Kiš (Maglica 63')

TIJEK UTAKMICE

90+3' - završena je utakmica 0:0
90+1' – Roguljić je pokušao izdaleka. Lopta odlazi daleko preko gola
90' – igra se posljednja minuta. Sudac je odredio da će se igrati još tri minute
88' – Roshi je u igri, a izašao je Sharbini. Već u prvom dodiru s loptom Roshi je pucao, ali je njegov udarac s 10-ak metara blokiran. Moglo je biti jako opasno84' – zamjena kod Hajduka. Umjesto Vlašića u igri je Roguljić
83' – Maglica se sjurio prema golu, ali s 15-ak metara iskosa s lijeve strane puca malo pored gola. Sjajna prilika!
79' - nakon kombinacije s Maglicom Jefferson je izborio korner za Hajduk. Sušiću je nakon kornera pucao desnom nogom sa 16 metara iznad gola
76' Ristovski je opasno prošao po desnoj strani, ali kalinić nije imao posla
71' – Rijeka je sada opasnija. Trener Kek sve je bacio u napad kako bi šokirao Hajduk
68' - Bilji je ušao umjesto Balića
64' – Velazquez je dobio crveni karton zbog starta na Ristovskom. Zbog prigovora Sušić je dobio žuti karton!
63' – zamjena kod Rijeke. Izlazi Maleš, a ulazi bivši hajdukovac Josip Radošević. U rijeci je počela PADATI KIŠA
63' – Izlazi Kiš, ulazi Anton Maglica. Napadač za napadača…
61' – Sharbini žuti karton
60' – igrači Rijeke počeli su igrati malo ofenzivnije, ali zasad nema veće opasnosti za Hajduk
58' – nakon driblinga Sušić se odlučio pucati sa 19 metara iskosa lijevo iako je imao i boljih rješenja
55' – nakon gužve u 16-ercu do lopte je došao Caktaš koji sa 10-ak metara puca pored gola. Najbolja prilika za hajduk u drugom dijelu. Na drugoj strani zaprijetio je Tomasov, ali je njegov udarac lijevom nogom – blokiran.
52' – Balić je pokušao izdaleka s 30-ak metara plasiranom loptom iznenaditi Vargića, ali lopta je otišla preko gola
48' – loš udarac Balića lijevom nogom sa 20-ak metara. Opsada Hajduka se nastavlja
46' – sve je spremno za početak drugog poluvremena. Opet se čisti travnjak od papira koje bacaju navijači nezadovoljni suđenjem

*******************************************
45+3' – završeno je prvo poluvrijeme. Rijeka bez igrača manje teško parira Hajduku, ali zasad drži 0:0
45+1' – Vlašić iskosa desno puca po golu i Vargić sjajno brani. Najbolja prigoda za Hajduk!
45' – Tomasov je dobio loptu od Sharbinija, ali je loše pucao desnom nogom. Vidi se da je lijevak! Igrat će se još TRI minute nadoknade
43' – zamjena kod Rijeke; iz igre ide Jugović, a ulazi bivši hajdukovac Tomasov
41' – nakon prodora Kiša loptu je dobio Juranović koji sjajno puca sa 18 metara, ali Vargić brani. Nakon toga iz kornera je moglo biti opasno međutim sviran je prekršaj. Invazija Hajduka!
38' - pucao je sa 22-23 metra Sušić lijevom nogom, ali slabo tako da je Vargić lako uhvatio loptu
37' – Sharbini je pronašao Tomečaka koji loše puca glavom lijevo iskosa
37' - pucao je Ristovski u živi zid, a nakon njega pokušao je centrirati s desne strane Sharbini
35'- žuti karton za Nižića. Rijeka ima slobodan udarac s nekih 25 metara
32' – nezadovoljna Armada zasula je travnjak papirom i trakama pa je utakmica nakratko prekinuta
22' –žuti karton dobio je Caktaš
18' - Jefferson je pokušao opaliti po golu iz daljine, ali je bio neprecizan
16' – CRVENI KARTON Moisesu! Kakav šok za trenera Keka. Udarac kod građenja pri driblingu laktom u glavu Juranovića (u stilu Asanovića) i sudac mu je dao izravan crveni karton. Brazilac Moises je u čudu izašao iz igre...

Čini se malo prestroga odluka glavnog suca Marija Strahonje iz Zaprešića.
15'- žuti karton za Nikolu Vlašića zbog simuliranja
12' – Kiš je imao dobru priliku ušutkati navijače Rijeke, ali je loše zahvatio visoku loptu s nekih 13-14 metara koju mu je uputio Vlašić
8' – sa nekih 25 metara pucao je prema golu Sharbini, ali to je bio lak posao za Kalinića
3' - Rijeka je u grotlu Rujevice krenula silovito protiv Hajduka koji igra bez nekoliko standardnih igrača
2' - opasan prodor po desnoj strani Ristovskog koji je sjajno centrirao, ali nitko ga nije pratio od suigrača
1' - započela je utakmica. Zanimljivost: Julian Velazquez danas će ubilježiti debitantski nastup u dresu Hajduka (stigao na posudbu iz Palerma). Utakmica je započela minutom šutnje za Davora Severa, glasnogovornika NK Rijeka
0' - za koji trenutak započinje utakmica na Rujevici, 138. po redu Jadranski derbi. Na tribinama je 5400 gledatelja koliko je kapacitet stadiona. Glavni sudac je Marijo Strahonja iz Zaprešića.

**********************************************

Zanimljivo je spomenuti kako je Rijeka neporažena u međusobnim dvobojima zadnjih 11 utakmica. Posljednji poraz Rijeka je od Hajduka doživjela 21. ožujka 2012. na Kantridi (0:3). Naravno, treba reći kako su od početka sezone Splićani posvećeni Europskoj ligi i Slovanu iz Libereca.

'Jadranski derbi nosi tenzije i emocije. Igramo na novom stadionu i naša je velika želja, zbog svega ovoga što se događa, da ostvarimo pobjedu koja bi nam jako puno značila', kazao je Rijekin trener Matjaž Kek.

Mene statistike ne zanimaju. Jedinu prednost koju Riječani imaju ona je što igraju na domaćem terenu i to je sve. Radi se o momčadi koja dugo igra zajedno, koja je vrlo uigrana i koja se u posljednjem prijelaznom roku pojačala s nekoliko zanimljivih igrača. Dobro smo ih prostudirali, slijedom čega očekujem jednu zahtjevnu utakmicu i na taktičkom i na fizičkom i na tehničkom planu', kaže trener Hajduka Damir Burić.