TRIJUMF PROTIV 'LOKOSA'

Rijeka na Rujevici konačno u svom pravom izdanju!

02.08.2015 u 23:46

Nogometaši Rijeke pobijedili su u posljednjoj utakmici 4. kola MAXtv Prve lige Lokomotivu rezultatom 3:1, na otvorenju svog zamjenskog stadiona na Rujevici...

Matjaž Kek može odahnuti. Nakon tri remija u nizu te neuspjeha u Europi, Rijeka ponovo pobjeđuje. Do trijumfa su Riječani stigli ove nedjelje protiv Čačićeve Lokomotive koja nije uspjela parirati raspoloženom suparniku na otvaranju zamjenskog stadiona Rujevica, gdje će Kekova momčad igrati domaće suparnike dok se ne izgradi nova Kantrida.

Rijeka je bila ta koja je bolje otvorila utakmicu i već u 6. minuti na novom je stadionu postigla prvi pogodak. Ristovski je ubacio s desnog boka, a Marin Leovac preciznim udarcem doveo domaće u vodstvo.

Lokomotiva se vratila u egal u 24. minuti. Franko Andrijašević odličnim je udarcem glavom nakon Mišićevog kornera svladao Vargića i sve vratio na početak.

No, do poluvremena su Riječani ponovo stigli u vodstvo. Slovenski napadač Roman Bezjak upisao se u listu strijelaca u 35. minuti, nakon odlične lopte u prostor dvostrukog asistentna Ristovskog.

U drugom dijelu Lokomotiva nije imala snage za novi povratak, a sve je riješio Anas Sharbini u 60. minuti nakon krasne akcije u kojoj su sudjelovali Jugović i Ristovski.

Rijeka je do kraja susreta mogla i uljepšati svoju pobjedu još pokojim pogotkom, ali Kek se neće žaliti ni na 3:1. Zaostatak za vodećim Dinamom ostao je samo dva boda, a Riječani su preskočili i Lokomotivu koja je ostala u sredini ljestvice.