DIVOVI OPET RASTU

Inter zaustavio Splićane: Grozan penal ostavio Dinamu vrh

01.08.2015 u 23:08

RNK Split je u Zaprešiću imao priliku zauzeti vrh ljestvice MAXtv Prve lige nakon četiri odigrana kola, no Inter je potvrdio da će biti iznimno tvrd orah na svom terenu

Zvuči kao floskula kada se utakmica završena rezultatom 0:0 proglasi jako dobrom, no upravo  je takva bila nogometna predstava u zaprešiću. Čak su i tradicionalno suzdržani domaći navijači imali čemu skandirati, Inter je odigrao novu dobru utakmicu i sasvim zaslužio osvojeni bod.

Domaći vratar Posavec otklonio je prvu priliku gostiju nakon čega su do kraja poluvremena borbeni igrači Intera stvorili svoje dvije izgledne prilike i dali i gostujućem 'portiru' priliku da se iskaže.

Ipak, najveća uzbuđenja slijedila su nakon odmora. Nakon što im nije dosuđen penal zbog napucane ruke braniča Intera Split je dobio priliku s bijele točke u 70. minuti. Šoljić je u skoku rukom po licu zakačio Majstorovića i sudac Vučemilović pokazao je na bijelu točku i drugi žuti karton igraču Intera. Uzalud su mu bili protesti (pre)strogu sudačku odluku nije mogao promijeniti i morao je van s terena.

No, do tada najbolji pojedinac u splitskim redovima Slavko Blagojević nonšalantno je pucao nisko i po sredini gola, pa je Posavec nogom uspio sačuvati svoju mrežu i prometnuti se u junaka dvoboja. Taj ststus potvrdio je s još dvije odlične obrane u dućih deset minuta, a tada je Inter s igračem manje razvio ubojitu kontru koja je završila udarcem Čelikovića u stativu.

Prilika u samoj završnici više nije bilo i tako je Inter izborio i treći remi u prvenstvu. Ako nastave ovako ubrzo će doći i pobjede. Split je s osvojenim bodom zadržao ststus nepobjedivih u ovom prvenstvu i iza vodećeg Dinama su samo zbog slabije gol razlike.

Osijek Istra 1961 2:2
Inter Zaprešić Split 0:0