ODLUKA U 96. MINUTI

Istra u velikoj osječkoj drami ostala bez vrha ljestvice!

01.08.2015 u 21:17

U prvoj subotnjoj utakmici MAXtv Prve lige Osijek i Istra su nakon spektakularnog drugog poluvremena podijelili bodove

Istra je dva puta vodila, Osijek dva puta stigao i nakon konačnih 2:2 (0:0) svatko je uzeo po bod. Bila je to vrlo probavljiva nogometna predstava koja je već u prvom poluvremenu pokazala da su današnji suparnici napravili kvalitativan iskorak u odnosu na prošlu sezonu kada su za proligaški status sttrahovali 'do zadnje minute'.

Ipak, prvi dio nije donio pogotka, no zato su u drugom igrači obje momčadi sve nadoknadili.

Istra je nešto bolji dojam na terenu okrunila u 53. minuti kada je Antonio repić na glavu dočekao jedan odličan dugi centaršut s desne strane. Vratar Žitnjak zakasnio je 'za desetinku' sekunde, taman da mu lopta uđe u mrežu, a on nehotično nokautira nesretnog strijelca:

Osijek je došao do daha nakon ozljede najboljeg gostujućeg igrača i kapetana Darija Tomića kojega rener pamić ne može zamijeniti. Nestalo je čvrstoće u posljednjih pola sata kod Puležana i izjednačenje je došlo već u 67. minuti kada je fomaćine u vodstvo vratio Perošević.

Istra je na domak pobjede koja bi ju vinula na prvo mjesto poretka MAXtv Prve lige došla u 86. minuti kada je Crnogorac Nikolić ponovno svladao Žitnjaka i, činilo se riješio dvoboj. Imala je Istra još jednu sjajnu priliku u nadoknadi, no nisu zabili i to im se osvetilo.

Igrala se šesta minuta sučeve nadoknade kada je Andrej Lukić primio ubačaj s lijeve strane i iz prvog dodira napucao Istrin blok, no lopta mu se vratila u noge i drugi put nije pogriješio. Gradski vrt je proslavio vrijedan bod, Istra može biti tužna što u svlačionicu nisu otišli kao vodeći satav lige. Bili su blizu i da su uspjeli bilo bi zasluženo.

Osijek Istra 1961 2:2
Inter Zaprešić Split 21:00