DRAMA U KOPRIVNICI

Slaven prvo oštećen pa se ipak spasio protiv 'lokosa'!

27.07.2015 u 21:54

U iznimno zanimljivoj posljednjoj utakmici 3. kola MAXtv Prve lige nogometaši Slaven Belupa i Lokomotive odigrali su u Koprivnici neriješeno 2:2

Ante Čačić vratio se na stadion na kojem je tako uspješno vodio Slaven prošle sezone i spasio ga od ispadanja. Ovog ponedjeljka smiješila mu se pobjeda, ali njegova momčad nije izdržala do kraja i u dramatičnoj završnici morala se zadovoljiti bodom.

Susret je bio otvoren i napadački, kao većina koje igraju ove dvije ekipe. Već u 3. minuti primili su domaći pogodak i to im je poremetilo igru. Pucao je Šovšić iz daljine, Rozman nesigurno odbio, a Mirko Marić s lakoćom poslao loptu u mrežu.

Lokomotiva je bila bolja tijekom cijelog prvog dijela, a Marić i Doležal trebali su udvostručiti prednost kad su izlazili iskosa pred Rozmana, no bili su neprecizni. Slaven je pak tek jednom ozbiljno zaprijetio preko Ejupija do odmora, no drugi dio započeo je na najbolji mogući način. Sandi Križman u 48. minuti zabio je glavom iz blizine i vratio stvari na početak.

Radost Koprivničana nije dugo trajala, jer su u 55. minuti primili pogodak po istom receptu. Strijelac glavom za 'lokose' bio je Ivan Fiolić.

U samoj završnici odvijala se prava drama. Slaven je ozbiljno pritisnuo, a u 85. minuti sudac Mihalj poništio je pogodak Ejupija zbog nepostojećeg zaleđa, što je razbjesnilo domaću publiku.

Ipak, dvije minute kasnije ubacio je Purić, a Stefan Savić zabio je glavom.

Do kraja susreta obje su ekipe jurnule prema pobjedi i zaigrale potpuno otvoreno, no golova više nije bilo.

Na ljestvici sada Lokomotiva ima četiri osvojena boda, a Slaven se izjednačio s Hajdukom, Interom i Zagrebom na dva boda, s kojima dijeli posljednje mjesto.