BRILJIRAO JE BOBAN

Nova fantastična golijada i novi neuspjeh Rijeke!

26.07.2015 u 20:49

U nedjeljnoj utakmici 3. kola MAXtv Prve lige nogometaši Zagreba i Rijeke odigrali su 3:3 te tako produbili krizu momčadi Matjaža Keka...

Riječki nogometni klub u najvećoj je krizi otkad ga je preuzeo Matjaž Kek. Nakon ispadanja iz Europe te dva remija u susretima u kojima je bila veliki favorit, Rijeka se nadala prvoj pobjedi kod Zagreba u Kranjčevićevoj, ali dogodilo se isto što i protiv Slavena u prošlom kolu: velika golijada koja je završila podjelom bodova.

Rijeka je bila ta koja je dobro otvorila utakmicu, a u 23. minuti Bekim Balaj je dočekao pogrešku Muića koji mu je poklonio loptu pa mu nije bilo teško iz blizine svladati Livakovića.

Samo dvije minute kasnije odgovorili su domaći. Bila je to solo akcija Gabrijela Bobana koji je na kraju opalio s dvadesetak metara u bliži kut i uhvatio Slugu na spavanju.

Rijeka je ponovo došla na svoje u 32. minuti, kada je Balaj ponovo zabio. Bio je to lagan posao za albanskog napadača koji je loptu skrenuo u mrežu pokraj već svladanog golmana Zagreba, nakon što je ovaj odbio udarac Tomasova.

No, 'pjesnici' su opet ekspresno odgovorili. Bila je to krasna akcija Bobana i Krovinovića koju je strijelac Zagreba rutinski pretvorio u svoj drugi pogodak i sve vratio na početak.

U drugom dijelu Rijeka je napadala, Sharbini je pogodio stativu, no u 73. minuti Krovinović je iskoristio zbunjenost gostujuće obrane, probio ju i prizemnim udarcem doveo Zagreb po prvi put u vodstvo.

Kad su se već gostujući navijači pobojali da će Rijeka izgubiti, opet smo dobili brzi govor. Ušao je u igru Bezjak i krasno u 78. minuti zabio pod gredu za 3:3.

Do kraja je Josip Radošević zaradio crveni karton, a rezultat se nije mijenjao. Nakon tri kola ni Rijeka ni Zagreb još ne znaju za pobjedu, a Kekova momčad ima već tri remija u nizu.