INFARKTNA ZAVRŠNICA LIGE

Osijek i Lokomotiva već bili otpisani, ali na kraju slave

30.05.2015 u 21:20

Završena je sezona MAXtv prve lige. Golijadama izuzetne rezultatske važnosti odlučena su posljednja dva upitnika u posljednjem 36. kolu

Zagreb je na svom terenu s 4:0 nadmoćno svladao Istru i tako napravio svoj dio posla koji mu je bio neophodan za izlazak u Europu iduće sezone. No, uz svoja tri boda neophodan im je bio i trijumf tužnog Zadra protiv Lokomotive. Zadrani su odigrali pošteno i vodili 2:1 sve do 93. minute kada je suđen penal za Lokomotivu kojege je Jerko Leko pretvorio u konačnih 2:2 i u Europu će ipak - Lokomotiva.

Još je dinamičnije bilo u borbi za ostanak. Ključni dvoboj igrao se pred lijepo popunjenim osječkim tribinama, no Slaven Belupo došao je odigrati mušku utakmicu i sve se pretvorilo u dramu. Belupo je poveo, što je Osječane dovelo i na rub izravne eliminacije, no Perošević je s dva gola okrenuo rezultat. Novi gol Belupa bio je prvoklasan šok za Osječane koji su tada znali da pobjedom izravno (zbog nemoći Istre u Kranjčevićevoj) ostaju u ligi, a to su i izborili pogotkom Vojnovića s bijele točke pet minuta prije kraja.