Ludi početak Slavena i Rijeke, pa zatišje do kraja utakmice!

04.05.2015 u 20:47

• +3

MAXtv 1. HNL, NK Slaven Belupo - HNK Rijeka

Izvor: Pixsell / Autor: Marko Jurinec

U ponedjeljak su 32. kolo MAXtv Prve lige u Koprivnici zaključili Slaven Belupo i Rijeka, a na Gradskom stadionu bilo je 1:1

Svi oni koji su zakasnili na utakmicu samo pet minuta propustili su sve ono najzanimljivije što se dogodilo u koprivničkom dvoboju. Naime u ranoj fazi pala su oba pogotka.

Bio je to furiozan početak - koprivnički nogometaši su u prvom napadu, u drugoj minuti, stigli do prednosti. Marko Mirić je opalio s desna iskosa, ali jako loše, no na loptu, koja bi prošla pored desne vratnice, natrčao je Petar Mišić i gurnuo je u mrežu.

Radost domaćina kratko je trajala jer je u četvrtoj minuti pao gol na drugoj strani. Bekim Balaj je primio loptu na 14 metara, stigao se okrenuti i donijeti gostima izjednačenje. Neshvatljivo je to kako su ga 'farmaceuti' ostavili usamljenog.

Nakon toga je uslijedilo zatišje, a igralo se većinom na sredini terena uz nekoliko sramežljivih pokušaja s obje strane, no zadnje linije Slavena i Rijeke više nisu dozvolile iznenađenja.

U nastavku je većinu vremena izgledalo da su se igrači oba sastava zadovoljili bodom iako je Rijeka imala veći posjed lopte i preuzimala rizik dok se Slaven uglavnom orijentirao na brze kontre.

U takvoj igri pravih prilika gotovo da i nije bilo sve do 88. minute, kada gosti nisu iskoristili zicer. Balaj je lucidno petom proigrao Josipa Mišića koji je izbio pred Slavenovog vratara Ivana Karduma, a on je uspio zaustaviti udarac.

Rijeka je sigurna druga sa 66 bodova dok je Slavenu ovaj bod dobro došao u borbi za ostanak - Koprivničani su sedmi s 36 bodova, ali pratitelji su blizu...